Gratulujemy zespołowi BOKKA! Teledysk „Answer Me“ nominowany do nagród SXSW

To pierwszy raz, gdy wśród nominowanych wideoklipów organizowanego od 1994 roku festiwalu SXSW znalazł się polski teledysk. W tym roku wśród nominowanych znaleźli się m.in Beyoncé, Tame Impala, Frank Ocean i Avalanches, a także BOKKA z teledyskiem do numeru „Answer Me“.

Teledysk do utworu wyreżyserowała Katarzyna Sawicka – Łódzkiej Szkoły Filmowej, która była już nominowana m.in. na festiwalach Berlin Music Video Awards oraz YACH Film Festival.

Festiwal SXSW

Festiwal filmu, muzyki i technologii SXSW w Austin, USA, to największe tego typu wydarzenie na świecie. Co roku gromadzi ogromną publiczność (sam festiwal filmowy odwiedziło w zeszłym roku ponad 40 tys. uczestników). Nominacja w konkursie teledysków to jedno z największych wyróżnień dla ekipy filmowej nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale przede wszystkim na arenie międzynarodowej. Festiwal rozpocznie się już 10 marca w Austin – i, jak co roku, zgromadzi ogromną publiczność, połączy film, muzykę i technologię oraz staje się punktem przełomowym wielu karier w showbiznesie.