Znamy trzeciego artystę, który pojawi się na jesiennej edycji Instytutu

źródło: Instytut

Po Alanie Fitzpatricku i Samie Paganinim ogłoszono kolejną gwiazdę, która wystąpi w Instytut Energetyki. To Johannes Heil, który pierwsze kroki na scenie techno stawiał 25 lat temu w „Kanzleramt” w Bad Nauheim i jako 14-latek pod skrzydłami Heiko Lauxa. Jego debiutancki singiel „Die Offenbarung”, wydany w wieku 18 lat pozwolił mu szturmem zdobyć scenę. Dwa lata później rozpoczął budowę własnego labelu JH-records pod którego marką ugruntował swoją pozycję na scenie albumami „Die Eigene Achse” i „Reality to Midi”.

źródło: materiały organizatora

Jego mocne, niepokojące produkcje złożone z rozrywających baseline’ów i hipnotycznych krajobrazów dźwiękowych, od początku prezentowały brzmienie którego świat Techno nie słyszał nigdy wcześniej. Zauważony w legendarnym frankfurckim klubie Omen przez Svena Vatha stworzył wraz z nim legendarny „Dein Schweiss” Heil, jako artysta i człowiek nie daje się zamknąć w schematy – każdy jego album stanowi odbicie jego wyjątkowego, refleksyjnego spojrzenia na świat i ukazuje w sobie cały przekrój różnorodności Techno, Dubu czy Ambientu. Produkuje utwory które nie tylko nie pozwalają przestać tańczyć,  ale także zabierają w podróż biegnącą od mroku i mistycyzmu po światło i radość. Łączy tradycyjne brzmienia z nowoczesnymi zabiegami, przeszłość z przyszłością, tworząc soundtrack teraźniejszości.

Jesienna edycja Instytutu odbędzie się 30 września w warszawskim Instytucie Energetyki. Jak co roku, a właściwie dwa razy do roku, to miejsce stanie się centralnym ośrodkiem muzyki techno. Legendarny cykl imprez w swojej historii gościł takie tuzy jak: Luke Slater, The Advent, Len Faki i inni. 

Więcej informacji na stronie imprezy

 

źródło: materiały organizatora

Dodaj komentarz

-->