Apple zabija kolejne modele iPoda. Shuffle i nano przechodzą do historii

źródło: Wikimedia

Apple wydało oficjalne oświadczenie, w którym mówi o uproszczeniu swojej oferty. Najtańsze odtwarzacze w zniknęły już z ich strony internetowej. Niedługo nie będzie można ich także kupić w konwencjonalnych sklepach. To kolejny cios dla fanów tych urządzeń po tym, jak w 2014 roku zakończona została produkcja iPoda classic. W ofercie odtwarzaczy muzycznych Apple zostaje więc teraz tylko dotykowy model touch (w dwóch wersjach pojemnościowych), który nie ma już w sobie za wiele z ipodowego ducha –  można określić go jako iPhone’a bez możliwości dzwonienia.

W pewnym sensie trudno dziwić się firmie – touch to najlepiej sprzedający się iPod w historii firmy. Poza tym w czasach, w których ludzie słuchają muzyki głównie z telefonów i streamują ją z internetu, coraz mniej osób sięga po “odcięte od internetu” iPody. Małe modele były jednak przez lata bardzo popularne, głównie ze względu na cenę i rozmiary.

Pierwszy iPod w ofercie Apple pojawił się w 2001 roku. Pozwalał przechowywać do tysiąca piosenek. Model shuffle zadebiutował w 2005 roku, natomiast nano pojawiło się rok później, zastępując model mini. Do tej pory firma sprzedała 400 milionów tych urządzeń.

Dodaj komentarz

-->