ZIELONO MI – czyli o przyrodzie na żywo z Big Book Cafe

zielono mi big book cafe

Centrum literackie Big Book Cafe prowadzi w maju niezwykłe transmisje on-line: aktorsko-muzycznych prezentacji głośnych tekstów literackich o świecie przyrody. Wydarzenia mają formę słuchowisk z muzyką na żywo. W projekcie udział wezmą znakomite aktorki: Agata Buzek, Maja Ostaszewska i Marta Malikowska.

ZIELONO MI Big Book Cafe

ZIELONO MI to cykl wyjątkowych prezentacji najpiękniejszych tekstów o przyrodzie i świecie zwierząt w aktorskich interpretacjach z towarzyszeniem muzyki. W skąpanej w zieleni Big Book Cafe w kolejne środy maja znakomitym aktorkom, żywo zaangażowanym w kwestie ochrony natury i zwierząt, towarzyszyć będzie kompozytor i wokalista Leski – aktorskie interpretacje wzbogaci oprawa muzyczna tworzona na żywo z dźwięków natury. Wydarzenia można oglądać w bezpośredniej transmisji na kanale: facebook.com/bigbookcafe oraz na kanale You Tube Big Book Cafe.

 

Na spotkaniu, 20 maja o godz. 20.00, usłyszymy kultowy literacki ekomanifest Jonathana Safrana Foera „Zjadanie zwierząt”, dzięki któremu rzesze milenialsów przeszły na wegetarianizm, a wielu ludzi przyjęło w końcu do wiadomości fakty o cierpieniu zwierząt w hodowlach przemysłowych. Tekst zinterpretuje Agata Buzek.

 

W kolejną środę, 27 maja o godz. 20.00, w centrum znajdzie się książka słynnej na całym świecie etolożki badającej szympansy – Jane Goodall „Mądrość i cuda świata roślin”. Fragmenty czytać będzie Maja Ostaszewska.

Pomysł koresponduje z realizowanym wcześniej przez nas projektem „Las głosów”, multinstrumentalnym widowiskiem, w którym dźwięki natury splatały się z odgłosami miasta i tekstami wypowiadanymi przez człowieka, tworząc literacko-muzyczny mikrokosmos. – mówi Anna Król, szefowa Fundacji „Kultura nie boli” i pomysłodawczyni cyklu. – Twórcy „Zielono mi” zaproponowali przyjrzenie się książkom, które składają się na portret natury w całej jej niezwykłości, a także często pasożytniczej postawie człowieka w stosunku do świata fauny i flory.

Big Book Cafe – centrum innowacji literackich
czytam – gadam – żyję
www.bigbookcafe.pl, www.facebook.com/bigbookcafe

-->