Zakupy przyszłości: supermarket, który podjeżdża pod twój dom

Wróciliście z imprezy, jesteście wyczerpani, spragnieni i rozpaczliwie potrzebujecie przekąski. Wszystkie sklepy zamknięte, więc wyciągacie z kieszeni telefon, wpisujecie komunikat i wychodzicie przed drzwi swojego domu. A tam już stoi sklep.

Brzmi jak film science-fiction? To niedaleka przyszłość. Koncepcja sklepu – Moby Mart – który podjeżdża w potrzebie pod twój dom to pomysł szwedzkiej firmy Wheelys Inc. Mały autobus oferuje szeroką gamę produktów spożywczych, napoje, a nawet buty. Sklep na kółkach sterowany jest za pomocą robota, a zakupu można dokonać za pomocą skanowania produktów, które po wyjściu zostaną naliczone i zapłacone automatycznie przez ściągnięcie pieniędzy z karty kredytowej. Osoby chore, które nie mogą wstać z łóżek, będą mogły skorzystać z zamówienia i dostarczenia zakupów przez małe, umieszczone na dachu autobusu drony.

Naszym marzeniem jest stworzenie całej floty samoobsługowych sklepów bezobsługowych. Jestem przekonany, że już wkrótce tego rodzaju zakupy staną się normą

powiedział współtwórca Wheelys, Per Cromwell, w wywiadzie dla newsnews.au.

Moby Mart aktualnie testowany jest na ulicach Szanghaju, jednak twórcy planują w najbliższym czasie ekspansję na resztę świata.