Z koszykiem wśród komiksów – listopadowe premiery!

Fantastyka,  romans i humor – sprawdźcie, co komiksowego jest godne uwagi w listopadzie!

„Trzeba ratować święta!” to kontynuacja kapitalnego „Wielkiego złego lisa” Benjamina Rennera. Tym razem gadające zwierzaki muszą wyręczyć poturbowanego św. Mikołaja. Nawet jeśli nowy album Rennera będzie choćby w połowie tak zabawny i tak umiejętnie utkany z aluzji do życia, co poprzedni, to i tak będzie przynajmniej bardzo dobry. To album dla dzieciaków, ale dorośli powinni bawić się przynajmniej tak samo świetnie (trochę jak na Shreku). Zakładam, że nowy komiks można czytać bez znajomości wcześniejszych przygód lisa i spółki (warto jednak nadrobić ewentualną zaległość czytelniczą!).

Rozpadający się związek ma uratować wyjazd na narty. Z noty wydawcy wynika, że „Sniff” ma pójść w stronę romansu… Może bardzo dramatycznego? A może bardzo romantycznego? Intrygująco wypadają wręcz przestylizowane rysunki, często bez tła, oparte na selektywnym użyciu koloru. Trzeba dać szansę temu albumowi, tak jak jego bohaterowie dają sobie.  

Pewnie przejadę się na tym, ale trudno. Nazywający się Architektem szaleniec niszczy zabytki Gotham, co ma mieć związek z wizją rozwoju miasta z przełomu XIX i XX wieku. Batman musi wkroczyć do akcji. Brzmi to przyzwoicie, dałoby radę osnuć wokół tego motywu noirową opowieść o mrocznej przeszłości. Coś jak „Gotham w świetle lamp gazowych”. Mógłbym się założyć, że tym razem nie uda się, ale i tak sprawdzę.

Sniff
sc. Fulvio Risuleo, rys. Antonio Pronostico
Kultura Gniewu 2021

Trzeba ratować święta!
Benjamin Renner
Kultura Gniewu 2021

Batman. Budowniczowie Gotham
różni
Egmont 2021

-->