Biseksualny SUPERMAN w najnowszym komiksie!

W najnowszym komiksie DC Comics: „Son of Kal-El” Jon Kent okaże się osobą biseksualną i zwiąże się z mężczyzną!

Zawsze mówiłem, że każdy potrzebuje bohaterów i każdy zasługuje na to, by zobaczyć siebie w swoich bohaterach i jestem bardzo wdzięczny DC i Warner Bros. Podzielają ten pomysł. Symbol Supermana zawsze oznaczał nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dziś ten symbol reprezentuje coś więcej. Dziś coraz więcej ludzi może zobaczyć siebie w najpotężniejszym superbohaterze w komiksach – powiedział pisarz Tom Taylor.

Podobnie jak jego ojciec, Jon Kent zakocha  się w dziennikarzu- swoim przyjacielu z college’u, Jayu Nakamurze. W najnowszym numerze on i Jon pokażą miłość romantyczną.

Nie moglibyśmy być bardziej dumni z opowiedzenia tej ważnej historii od Toma Taylora i Johna Timmsa. Dużo mówimy o sile DC Multiverse w naszych opowieściach i to jest kolejny niesamowity przykład. Możemy sprawić, by Jon Kent zgłębiał swoją tożsamość w komiksach, a Jon Kent poznawał sekrety swojej rodziny w telewizji w programie Superman & Lois. Współistnieją we własnych światach i czasach, a nasi fani mogą cieszyć się nimi jednocześnie  – powiedział dyrektor kreatywny DC i wydawca Jim Lee.

Klasyczne franczyzy komiksowe coraz częściej przedstawiają bohaterów ze społeczności LGBTQ +. To ważna zmiana, która daje nadzieję. Kolejny krok do równości. Teraz silni super- bohaterowie nie będą postrzegani w stereotypowy sposób. Bo przecież każdy zasługuje na miłość.

Zdjęcia: DC Comics

-->