Z koszykiem wśród komiksów – kwietniowe premiery!

Zemsta staruszki, pożegnanie żony i dylemat barbarzyńcy – sprawdźcie, co komiksowego jest godne uwagi w kwietniu!

Mieszkająca na wsi staruszka, która opiekuje się wnuczką, musi wrócić do wielkiego miasta, żeby pościć śmierć córki… Brzmi trochę jak telenowela, ale „Słowo honoru” to kolejna fabuła z cyklu „Cyberpunk 2077”, którą napisał Bartosz Sztybor. Spodziewam się historii o silnych kobietach, które musiały dokonywać wyborów, konfrontacji dobra ze złem w bardzo ambiwalentnym ujęciu i przypowieści, o tym, co słuszne, a co nie. Zaletą tego cyklu opartego na grze, jak też i to, że kolejne tomy są samowystarczającymi i zamkniętymi historiami.

Siwy mężczyzna patrzy na płonący w oddali drakkar. Dym układa się w kobiecą twarz. Jeśli zestawić ten obrazek z tytułem komiksu, który brzmi „Żegnaj, Aaricio”, to nie ma wyboru i taki album trzeba sprawdzić, nawet jak się potajemnie nie skrywa Thorgala na dnie serca. Regularna seria i poboczne albumy o Thorgalu dobiegają fabularnie do końca, ale zapewne sprzedają się ciągle na tyle dobrze, że wydawca postanowił nie żegnać się z uniwersum. „Żegnaj, Aaricio” otwiera nowy cykl poboczny, w którym będą ukazywać zamknięte jednoalbumowe historie poświęcone jednej z postaci (coś jak „XIII. Mystery”). Na pewno sprawdzę efekt pracy Robina Rechta.

„Krew barbarzyńcy” ma być hołdem dla Conana, zarówno tego z prozy Howarda, jak i filmów ze Schwarzeneggerem. Osią przewodnią fabuły jest konflikt między ojcem a synem, który podsyca barbarzyńska filozofia przemocy. To może być dobre, album ma 128 stron, co powinno pozwolić odpowiednio rozpisać ten dramat rodzicielsko-światopoglądowy. No i bardzo dobrze wyglądają rysunki Joe Bocardo.

Cyberpunk 2077 #05: Słowo honoru
sc. Bartosz Sztybor, rys. Jesús Hervás
Egmont 2023

Thorgal Saga. Żegnaj, Aaricio
Robin Recht
Egmont 2023

Krew barbarzyńcy
sc. El Torres, rys. Joe Bocardo
Mandioca 2023

-->