Nowa kolekcja marki Vasina Studio z albumem fotograficznym

Wraz z przygotowaniami ostatniej kolekcji marki Vasina Studio powstał fotograficzny album. Projektantka Vasina Maćkowiak zgodnie z tradycją zaprosiła do niego kilkunastu artystów, którzy pomogli w stworzeniu nastroju i opowieści o kolekcji. Zdjęcia, których autorkami jest znany duet fotografek Wunsche & Samsel mają na celu ukazać eksperyment polegający na zetknięciu silnej, mocnej konstrukcyjnie i kolorystycznie kolekcji z równie oryginalnym i wyrazistym charakterem występujących osób.

„Zaproszeni goście to ludzie których podziwiam za pracę, pasje i postawę życiową. Niektórzy są mi bardzo bliscy, a artystyczne działania innych dotychczas obserwowałam z dalszej perspektywy. Jestem szczęśliwa, że kolejny już raz stworzyliśmy tak piękną rzecz” mówi Vasina.

         W albumie wystąpili m.in. Brodka, Iza Kuna, Anka i Wilhelm Sasnal, Agata Buzek, Kayah, Krzysztof Garbaczewski, Krzysztof Zalewski, Dorota Masłowska.

Album nr 1, jest drugim który wydała marka, powstał również limitowany, ręcznie wykonany album nr 0. Oba są zapowiedzią większej serii towarzyszącej kolejnym kolekcjom. Przy albumie pracowali najlepsi styliści, makijażyści i fryzjerzy. Grafikę i okładkę albumu zaprojektowała Anna Piwowar.

Pięknie wydany album po pokazie trafił w ręce wyselekcjonowanej liczby osób – pasjonatów mody, artystów, mecenasów i partnerów Studia oraz modowych redakcji pism stając się artystycznym uzupełnieniem samego pokazu, oddającym ducha i ideę kolekcji.

 

-->