Z koszykiem wśród komiksów – czerwcowe premiery!

Obyczajówka, dramat sensacyjny i reinterpretacja klasyki fantasy – sprawdźcie, co komiksowego jest godne uwagi w czerwcu!

„Dom” Pako Roki zapowiada się bardzo obiecująco. Dzieci chcą sprzedać po śmierci ojca domek letniskowy, ale wizyta w nim sprawia, że zaczynają mieć wątpliwości, bo odżywają w nich wspomnienia. Oczekuję spokojnego, wręcz leniwego studium człowieka, które będzie dotyczyć tożsamości, rodziny i indywidualizmu. Może wyskoczy jakiś trup  z szafy?

„Szeryf Babilonu” też zapowiada się smakowicie, ale u mnie budzi również obawy. Komiks opowiada o byłym amerykańskim policjancie, który po upadku Saddama Husajna jedzie do Iraku jako instruktor. Jego z jego kursantów zostaje znaleziony martwy. W wyjaśnieniu zagadki śmierci Amerykaninowi pomagają miejscowi… Scenarzystą jest Tom King, czyli facet, który odpowiadał za Batmana w linii Odrodzenie (a było to złe) i to właśnie on jest słabym ogniwem tej obiecującej historii, bo boję się, że jej nie udźwignie. Graficznie powinno być przynajmniej dobrze.

„Zatarte wspomnienia” to kolejna odsłona komiksowego Wiedźmina w wersji z gier CD Projekt RED. Tym razem za scenariusz odpowiada Bartosz Sztybor, obecnie na ustach całej branży właśnie za sprawą łowcy potworów z prozy Sapkowskiego i komiksów opartych na grze „Cyberpunk 2077”. Do tej pory Sztybor pisał historie w najróżniejszych konwencjach, ta podobno ma dobrze oddawać ducha literackiego pierwowzoru.

Dom
Paco Roca
Kultura Gniewu 2021

Szeryf Babilonu
sc. Tom King, rys. Mitch Gerads
Egmont 2021

Wiedźmin. Zatarte wspomnienia
sc. Bartosz Sztybor, rys. Amad Mir, kol. Hamidreza Sheykh
Egmont 2021

-->