Wooded 2018 – pierwsze ogłoszenia artystów!

23 czerwca na szczecińskiej Łasztowni rozpocznie się pierwsza edycja festiwalu Wooded City Szczecin 2018!. Na imprezie nie zabraknie najpopularniejszych polskich zespołów, reprezentantów międzynarodowej sceny elektronicznej i lokalnych kolektywów!

Szczeciński duet Catz ‘N Dogz, wraz z zaprzyjaźnionymi agencjami C&C Bookings i Feast Artists, już po raz trzeci wcielą się w rolę kuratorów projektu związanego z szeroko rozumianą muzyką elektroniczną – od house’u, przez techno, po projekty o bardziej songwriterskim charakterze. Oprócz muzyki, kluczowym ogniwem festiwalu będzie design, moda i sztuki audiowizualne. Specjalnie na tę okazję organizatorzy podjęli współpracę ze Szczecińską Agencją Artystyczną oraz młodymi artystami z Akademii Sztuki w Szczecinie. Na jeden dzień Łasztownia zmieni się w magiczną przestrzeń o wyjątkowej scenografii, stanowiącej znak rozpoznawczy imprez Wooded. Ogromną część wykorzystywanych na ten cel materiałów pochodzić będzie z recyklingu. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych uczestników festiwalu, jak również tych głodnych i spragnionych, którzy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty strefy food trucków.!

Koncertową część line-upu otwiera utalentowany duet The Dumplings. Justyna Święs i Kuba Karaś to aktualnie jedni z najpopularniejszych twórców młodego pokolenia. Ich koncert na Wooded City Szczecin 2018 będzie pierwszym występem zespołu w tym roku! Występ The Dumplings będzie jednym z kilku koncertów, które otworzą festiwal (pozostałych wykonawców ogłosimy wkrótce!)

W Szczecinie przywitamy również zapowiadaną czołówkę międzynarodowej sceny techno-house. Legendarną wytwórnię Ostgut Ton reprezentować będą Ryan Elliott i Answer Code Request. Pierwszy z nich pochodzi z Detroit, gdzie uznanie zyskał rezydując w takich klubach jak Goodnite Gracie czy Shelter. Od niespełna dziesięciu lat mieszka w Berlinie, a swoją selekcje prezentował na całym świecie, od nowojorskiego Guggenheim Museum, po barceloński Sonar Festival. Answer Code Request natomiast to rezydent osławionego berlińskiego klubu Berghain. Oprócz Ostgun Ton Rec. jego wydawnictwa i remixy ukazywały się w takich labelach jak MDR, Dolly Deluxe and Monkeytown Records. Ostatnią reprezentantką Berlina jest Mira, która prócz rezydencji w KaterBlau czy Bar25 prowadzi własny cykl imprez w Lipsku, gdzie do tej pory pojawiali się m. in. Marcus Meinhardt czy Anja Schneider.

Klubowy skład uzupełnią kuratorzy festiwalu – duet Catz ‘N Dogz, a także lokalny kolektyw Canalia (związany z renomowanym klubem City Hall/Tanz Bar, którzy na swoich imprezach gościli takich artystów jak KiNK, Âme czy Deetron). Bilety już w sprzedaży od 109 zł za pośrednictwem portalu biletomat.pl. Dołącz do wydarzenia – https://www.facebook.com/events/1572353716191456/!

Dodaj komentarz

-->