Pro8l3m w zwiastunie szokującego filmu „Eastern”

Pro8l3m w zwiastunie „Eastern”

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun filmu „Eastern” Piotra Adamskiego, który będzie miał swoją premierę 20 marca. Zarówno w filmie, jak i w zwiastunie, pojawia się muzyka zespołu Pro8l3m, a dokładnie utwór „Monza” z albumu „Widmo”.

„Eastern” to szokująca wizja Polski, w której broń jest legalna, obowiązuje prawo krwawej zemsty, a pomiędzy zwaśnionymi rodami trwa wojna. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Szybko okazuje się jednak, że w takim świecie nikomu nie jest wygodnie. Strach, konieczność wykonania zadania za wszelką cenę i wszechobecna podejrzliwość stają się nie do zniesienie. Czy jest możliwe wystąpić przeciw tak ułożonemu systemowi? Adamski zadaje te bardzo aktualne pytania, sięgając po niezwykłą formę, przywodzącą na myśl nowe kino greckie. Jak pisał krytyk Michał Piepiórka, film Adamskiego to „udany mariaż Kła Lanthimosa z Igrzyskami śmierci”.

 

W filmie pojawia się muzyka zespołu Pro8l3m, stworzony przez producenta muzycznego i DJ-a, Piotra „Steeza” Szulca i rapera Oskara Tuszyńskiego. Muzycy zgodzili się udostępnić swój utwór także do stworzenia zwiastuna.
„Eastern” otrzymał aż trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie w 2019 roku: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu Pro8l3m za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. „przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela”.

Premiera filmu planowana jest na 20 marca 2020 roku.

 

-->