Z wizytą w hotelowym studiu nagraniowym

źródło: materiały organizatora

Dzięki konkursowi w ramach kampanii „ibis. tu mieszka muzyka” utalentowani artyści mają szansę na rozpoczęcie profesjonalnej kariery. We wrześniu wgrywali oni na platformę ibis.com/tumieszkamuzyka wykonania coverów i własnych kompozycji. Następnie trwało głosowanie internautów, którzy wybrali 30 najpopularniejszych utworów. 8 października poznaliśmy pięcioro zwycięzców, wyłonionych przez Sarsę – ambasadorkę kampanii.

Wśród nich znaleźli się: zespół Birches z utworem „Turned Out”, Patrycja Roszczyk, która wykonała cover Shawna Madnesa „There’s Nothing Holdin’ Me Back”, zespół Redford doceniony za piosenkę „Put the light”, Paweł Danielak za „Na Fali” i Mary B, czyli Marta Bedyńska z piosenką „Alone Again”. Zwycięskich utworów można posłuchać na platformie ibis.com/tumieszkamuzyka. Główną nagrodą w konkursie są sesje nagraniowe w specjalnie w tym celu skonstruowanym studiu oraz wyjątkowy koncert laureatów z Sarsą w jednym z hoteli z rodziny ibis.

źródło: materiały organizatora

Idea połączenia hoteli i muzyki mocno zapisała się w zachodniej kulturze. Hotele są dla artystów przystanią podczas tras koncertowych. Często powstają w nich nowe utwory, a one same stają się inspiracją do tworzenia piosenek. W końcu, muzycy nagrywający w hotelowym pokojach, mogą poczuć się w takim studiu prawie jak w domu. To doświadczenie bliskie jest uczestnikom konkursu zorganizowanego w ramach kampanii „ibis. tu mieszka muzyka”. Swoje wykonania rejestrują oni najczęściej właśnie w domowych warunkach.

Związek hoteli z muzyką jest motywem przewodnim kampanii hoteli rodziny ibis. Stworzenie studia nagraniowego w hotelu to rozwinięcie tej idei i dosłowna realizacja hasła „ibis. tu mieszka muzyka”. Mieści się ono w obiekcie ibis Warszawa Ostrobramska, w dwóch pomieszczeniach, które wcześniej służyły za pokoje dla gości. W jednym z nich zaaranżowano kabinę nagraniową, w drugim – reżyserkę.

Podczas nagrań singli, laureatów konkursu wspiera duet producencki Universal Music – Dominik Buczkowski i Janek Bielecki. Efekty wspólnej pracy poznamy na początku listopada. Utwory będą dostępne między innymi w systemie Jukebox by Deezer w hotelach z rodziny ibis w Europie Wschodniej.

Dodaj komentarz

-->