Warszawski Festiwal Plakatów

Już 26-28 listopada 2021 w Hali Gwardii odbędzie się Warszawski Festiwal Plakatów. W jednym miejscu będzie można spotkać wystawców z plakatami i akcesoriami.

Poznajcie wystawców

Centrum Architektury to fundacja zajmująca się upowszechnianiem wiedzy o architekturze. W swojej ofercie posiadają książki, w których znaleźć można rozmowy o naszym otoczeniu: komiksy, atlasy architektury, klasyczne teksty teoretyczne. Rozwijają także linię architektonicznych plakatów.

Kolektyw Lil’Gaps x Kulturadesign, czyli Jaśmina i Paweł. Jaśmina tworzy kolaże analogowe i w digitalu w mocno abstrakcyjnym klimacie. Paweł rysuje i tworzy grafiki ze zwierzętami.

Mamy dwa całkowicie odrębne style, ale za to uwielbiamy swoje towarzystwo i na targach łączymy siły. Chodźcie do nas po naklejki i plakaty! – zachęcają artyści.

SamSara acid notes pizzeria to seria plakatów i kartek inspirowana psychodelicznym przeczuciem w połączeniu z estetyką różowego kiczu i queeru. W tym stonerskim asortymencie znajdą się scenki urodzajowe, portrety i diabelskie wpływy dewocjonalistyczne.

Radek Bączkowski, artysta, ilustrator i projektant graficzny. Znany szerszej publiczności przede wszystkim jako twórca postaci The Jonze, prezentując swoje prace m.in. w ramach Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016, czy wystawy THE JONZE Kama Sutra na Wydziale Historii Sztuki we Wrocławiu. Jego prace można było podziwiać również w galeriach w Londynie oraz Oslo.

Prace artysty charakteryzują się oszczędną kompozycją zarówno w odcieniach szarości jak i w kolorze, z dominującymi czarnymi sylwetkami postaci.

Jo.rysuje –  ilustratorka i animatorka. 

Przeszłam długą ścieżkę poprzez architekturę, grafikę 3d czy projektowanie reklamowe, aby w końcu odnaleźć to co sprawia mi największą radość, czyli ilustrowanie, ale nie tylko. Myślę, że animacja ma również duży wpływ na to jak rozwija się moja ilustracja. Dużą rolę w moich pracach odgrywa wyobraźnia, która pozwala na dużą swobodę i dowolność. Jednak ostatnio skupiłam się na nieco bardziej realnych rzeczach. Ostatnia linia moich ilustracji przedstawia gatunki zwierząt chronionych w Polsce. Bardzo bym chciała, aby to, co robię miało znaczenie i przyczyniło się do jakiegoś większego celu, zatem połowa dochodów pozyskanych z tych prac jest przeznaczana na ich ratowanie – czytamy opis artystki na wydarzeniu.

Design Propaganda zajmuje się grafiką dekoracyjną wnętrz. Proponują estetykę  ponadczasową, która  wpisuje się w każde wnętrze.

Efektem naszej pasji są wysokiej jakości wydruki faksymiliów, najciekawszych grafik i plakatów, opracowanych autorsko w oparciu o zbiory gromadzone ponad 30 lat. Posiadamy ponad 1000 wzorów grafik i plakatów bazujących na wzornictwie z lat 1900-1939, które obejmuje m.in.: secesję, art deco, bauhaus, awangardę czy modernizm. Tematyka to: moda, podróże, sport, sztuka, transport, wzornictwo, etc. Dodatkowo w ofercie mamy kolekcję pinów/przypinek z lat 80-90 oraz biżuterię vintage – mówi Design Propaganda.


Gdzie i kiedy?

Hala Gwardii: 

26 listopada (piątek) – 10:00-20:00

27 listopada (sobota) – 10:00-20:00

28 listopada (niedziela) – 10:00-18:00

Zdjęcia: Warszawski Festiwal Plakatów

-->