W tym roku na Święta podaruj…Wigilię!

Fot: materiały prasowe

Nadszedł szczególny czas w roku. Święta, Wigilia, prezenty, rodzinna atmosfera. Niestety ten czas nie jest wesoły dla wszystkich…

Na szczęście są takie inicjatywy, jak podarujwigilie.pl. Dzięki nim możecie wspomóc osoby, które spędzają święta całkiem inaczej niż Wy i Wasi najbliżsi.

Odpowiedzialne ze akcję Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje kolacje wigilijne dla ponad 300 podopiecznych w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie.

Akcja kierowana jest głównie do osób starszych i samotnych. Dzięki corocznym spotkaniom mogą one poczuć ciepło, serdeczność i bliskość innych. Całość akcji nie byłaby możliwa do zrealizowania bez wolontariuszy i darczyńców, którzy stanowią o sile tego wyjątkowego w skali ogólnopolskiej wydarzenia.

Jak mówią sami organizatorzy: „Pragniemy stworzyć atmosferę prawdziwych Świąt, która pozwoli naszym podopiecznym cieszyć się swoją obecnością, choinką, świątecznymi daniami oraz otrzymanymi prezentami. Wszystkim chcemy zapewnić bezpieczny dojazd na spotkania i powrót do domu. Tych, którzy na wspólną Wigilię nie będą w stanie dotrzeć, wolontariusze odwiedzą w domach wraz ze świątecznym poczęstunkiem i prezentem.”

Również Wy możecie przyłączyć się do akcji, do czego serdecznie zachęcamy. Wystarczy wejść na stronę podarujwigilie.pl i przekazać datek lub zgłosić inną formę pomocy!

-->