W Barcelonie odbył się legalny koncert na 5000 osób!

koncert koronawirus
Fot: ActionVance/Unsplash

Tęsknicie za koncertami? Głupie pytanie, chyba nie ma osoby, która by nie tęskniła! Zastanawiając cię jak może wyglądać przyszłość rynku koncertów w roku 2021 śledzimy to co dzieje się za granicą, a stamtąd docierają bardzo ciekawe informacje.

Koncert w Barcelonie

W sobotę w barcelońskim Palau Sant Jordi odbył się koncert jak za starych dobrych czasów! I nie była to punkowa inicjatywa czy rave tylko w stu procentach legalna impreza. I to w kraju, w którym w tej chwili obowiązuj zakaz gromadzenia się grupy większej niż cztery osoby. Tymczasem do Palau Sant Jordi  przyszło około pięciu tysięcy (tak, dobrze czytacie) osób. Warunkiem było przestrzeganie zasad, a były one proste. W dniu imprezy należało się zgłosić na szybki test (w tym celu mona było wybrać jedno z trzech miejsc w mieście). Po uzyskaniu negatywnego wyniku testowani otrzymywali specjalny kod, który uprawniał o przekroczenia bramy Sali koncertowej. Przy wejściu każdy z uczestników otrzymywał maseczkę, była to jedyna maseczka dopuszczana na terenie imprezy. Maskę można było zdjąć tylko w wyznaczonych strefach gastronomicznych. Bilet na imprezę kosztował od 23 do 28 Euro. Cena zawierała: wstęp, test oraz maseczkę.

Niestety w imprezie nie mogły brać udziału osoby  chorobami serca, nowotworowymi oraz osoby, które miały kontakt  chorymi na covid-19.

Dla tej wyjątkowej publiczności zagrał  hiszpański zespół Love of Lesbian, który otrzymał na tę okazję specjalne zezwolenie od specjalnych organów.

Koncert wyprzedano w 100%. Był to największy legalny i oficjalnie zorganizowany koncert w Europie po rozpoczęciu pandemii rok temu.

-->