Urodziny Szpitalnej 1 – weekendowy techno dryf w Krakowie.

Szpitalna 1 mocno zaznaczyła swoją obecność na krakowskiej scenie klubowej już pierwszego dnia funkcjonowania i do dnia dzisiejszego nie zwalnia tempa w kreowaniu najlepszych wydarzeń klubowych w Krakowie. Minął już ponad rok od powstania Szpitalnej 1 – przyszedł zatem czas na celebrację tej wyjątkowej okazji.

24 listopada urodzinowy weekend otworzy koncert polskiego zespołu Kroki, który w swojej muzyce sięga po jazz, soul, indie rock, a wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i dystynktywnym głosem frontmana Jaq’a Mernera.

W piątkową noc, 25 listopada, wystąpi na Szpitalnej legenda chicago house Robert Owens, znany ze swych energetycznych dj setów przepełnionych jego melodycznym i uwodzicielskim głosem. Robert Owens jest nie tylko producentem, ale przede wszystkim właścicielem charakterystycznego wokalu, który usłyszeć można w setkach utworów. Tym samym zapracował sobie na miano najpiękniejszego głosu muzyki house.

szp2

W sobotę 26 listopada do podziemnego labiryntu klubu zawita legenda Detroit techno – SCAN 7. Najbardziej enigmatyczny kolektyw w historii muzyki techno po raz pierwszy w Polsce zagrają live na Szpitalnej 1. Ich produkcje wydawane były przez m.in. wytwórnie Tresor oraz Underground Resistance, założoną przez Jeffa Millsa, Roberta Hooda i żywą legendę Mad Mike Banks’a. UR to najbardziej “prawdziwa”, zaangażowana społecznie i politycznie wytwórnia techno na świecie, której założyciele uważają, że muzyka jest najważniejsza. Tak jak my.

Tę szczególną okazję pragniemy podkreślić nie tylko wyjątkowymi wydarzeniami muzycznymi, ale także odświeżeniem wizerunku. Za oprawą wizualną weekendu urodzinowego, tak jak za całą identyfikację graficzną Szpitalnej 1, stoi uznany i bliski nam grafik Artur Oleś. Urodzinowa grafika jest kontynuacją wizji wyrażonej w stworzonym przez niego logotypie naszego klubu opartej na labiryncie szpitalnianych podziemi.

W tym roku listopad ma aż trzy długie weekendy. Przygotujcie się.

Bilety: https://goingapp.pl/buy/372808
Combo (25-26.11) – https://goingapp.pl/buy/372811
Bilety będą także dostępne na bramce.
=====
ROOM 1:
Robert Owens (Trax Records/ Fingers Inc.)
Eltron John (Transatlantyk/ Ktoś Cię Kocha)
DiscoMule (Unitrax)
Kinzo Chrome (Radar/ CHRONO BROSS)

ROOM 2:
RRRKRT (Brutaż)
Charlie (Szum)
DJ SZy (SPORT)

 

=====
Bilety: https://goingapp.pl/buy/372809
Combo (25-26.11) – https://goingapp.pl/buy/372811
Bilety będą także dostępne na bramce.
=====
ROOM 1:
SCAN 7 (UNDERGROUND RESISTANCE/ Tresor.Berlin (OFFICIAL)/ Detroit) live
Chino (Recognition Records/ Holger/ shtum/ Radar) live
Gem (Technosoul)
Olivia (Radar/Chrono Bross)
Hallala (Veni Vidi Techno.)

ROOM 2:
Dybała & Ceglarek (Biuro Dźwięku Katowice) live
Souvenir de Tanger
Rusałka

 

Dodaj komentarz

-->