Twórczość artystyczna #OpenpARTy w całej Europie

Koncepcja artystyczna #OpenpARTy jest częścią globalnego programu #OpenToCreativity, współpracującą ze sztuką. Inicjatorem wydarzeń jest sieć hoteli ibis Styles, która wspiera lokalnych artystów.

Inauguracja wydarzeń artystycznych #OpenpARTy odbyła się 28 września 2023 roku w Kopenhadze. W pięknej przestrzeni hotelu ibis Styles Copenhagen Orestad. Zaproszeni goście, różnych stron świata: dziennikarze (w tym redakcja Aktivist Magazyn), Influencerzy, performerzy mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu poświęconym sztuce cyfrowej. Uczestnicy #OpenpARTy mogli uwolnić swoje artystyczne pasje w kreatywnym procesie tworzenia sztuki cyfrowej na żywo. Kuratorem dzieła był jeden z ulubionych artystów ulicznych Kopenhagi, Isaac Malakkai, podziwiany za pracę w przestrzeni fizycznej i cyfrowej. Tworzy również animacje w przestrzeni miejskiej.

Sztuka z natury jest współpracą artysty i odbiorcy. Idee, które inspiruje dzieło sztuki są wynikiem rozmowy pomiędzy twórcą a widzem, zwykle zwróconymi twarzami do siebie, w niemal opozycyjny sposób – powiedział Isaac Malakka.

 

Naj jeden wieczór hotel ibis Styles Copenhagen Orestad stał się przestrzenią artystyczną. Design hotelu idealnie wpisał się w performance wydarzenia. Wkrótce w ponad 40 hotelach ibis Styles, rozpocznie się cykl #OpenpARTy. To niesamowita okazja do poznania i promowania lokalnych artystów. Twórcy mają możliwość skorzystać z procesu sztucznej inteligencji w MidJourney. Każdy hotel jest jedynym w swoim rodzaju dziełem sztuki w wielu punktach kontaktu – takich jak klucze do pokojów, instalacje artystyczne w centrach społecznościowych, a także artykuły handlowe w hotelowych butikach. Poza tym hotele oferują idealne miejsce na zdjęcia, w którym można zrobić sobie selfie z grafiką i udostępnić ją w mediach społecznościowych. Przede wszystkim ibis Styles ma na celu przyciągnięcie gości i twórców z lokalnej społeczności. Integrując mieszankę kulturową z odwiedzającymi gośćmi hotelowymi. Warsztaty tworzenia cyfrowego, wieczory malowania oraz wieczory z wystawami lokalnych artystów. To tylko kilka sposobów, jakimi hotele ibis Styles zapewniają zabawę, emocje i stymulujące doświadczenia. Wiele hoteli ibis Styles prezentuje także prace lokalnych artystów i rzemieślników w sposób odpowiadający ich potrzebom: własny Brend z odzieżą, dodatkami, warsztatami na temat ciałopozywtności, pokazy mody, premiery nowych kolekcji, imprezy z muzyką na żywo oraz pokazy tatuaży i body artu.

W całej naszej sieci ibis Styles, nasz Program #OpenToCreativity popycha kulturę do przodu, celebruje kreatywność i odblokowuje dostęp społeczeństwa myślącego globalnie. Dla gości nasze hotele otwierają drzwi do lokalnej kultury twórczej. Naszym utalentowanym sąsiadom zapewniamy przestrzeń do spotkań, współpracy i prezentacji ich talentów artystycznych – podkreśla Marie-Agnès Froment, dyrektor marki ibis Styles, Accor.

 

 

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->