Twarze 2020 – U n i c o r n Booking

unicorn booking koncerty
foto: Paweł Starzec

Zmęczeni medialną inwazją obrandowanych influencerów i napompowanych gwiazdek niezmordowanie szukamy postaci autentycznych, inspirujących, wartych zauważenia. Na dobry początek roku przedstawiamy wam twórców, na których warto mieć oko w najbliższym czasie. Mogą namieszać w waszym życiu, w głowach albo sercach. Nie kalkulują, nie kombinują, tylko robią swoje. I robią to dobrze. Odważnie przecierają szlaki, inspirując i dając do myślenia – w muzyce, modzie czy literaturze, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Zapamiętajcie te nazwiska.

U n i c o r n Booking

Jeśli jesteście stałymi bywalcami stołecznych klubów, z pewnością natknęliście się na kolorowe, futurystyczne plakaty zapowiadające wydarzenia sygnowane przez U n i c o r n Booking. Za ich projekty oraz całe jednorożcowe zamieszanie odpowiada jedna osoba, którą możecie kojarzyć z jej witch house’owego projektu SKY / sorrowkillsyouth. Pierwszy koncert Sky zorganizowała trzy lata temu, ale zabawę w jednoosobową agencje bookingową zaczęła na całego pod koniec roku 2018. Do dzisiaj ma na koncie ponad 40 koncertów artystów z Polski i zagranicy. Robi to nie tylko z zamiłowania do muzyki, ale też niechęci do horroru. – Każdy zespół ma na swoim koncie jakieś horror story z trasy. Menedżer klubu, który się do ciebie przystawia, albo klub nie chce zapłacić za koncert czy nie robi żadnej promocji i nikt nie pojawia się na koncercie. Staram się, żeby koncerty, które organizuję, muzycy pamiętali jako love story i chcieli do nas wracać – tłumaczy Sky.

Choć działa od niedawna, U n i c o r n znalazł się na znanej wśród muzyków liście Darka Pietraszewskiego (szefa labelu Pointless Geometry2k, organizatora cyklu wydarzeń V/A), która zawiera namiary na bookerów, traktujących uczciwie zarówno publiczność, jak i artystów. – Zajmuję się wszystkim sama, od projektu i powieszenia plakatu przez promocję po stanie na bramce, a nawet zapewnienie zespołom noclegów u siebie w domu – opowoada. I jeśli wydaje wam się, że to wszystko jest takie proste, to spróbujcie skołować dodatkowy materac dla kumpla z zespołu w sobotę wieczorem. W 2019 r. Sky gościła ekipy z Moskwy, USA, Czech czy Peru. Zorganizowała też pierwszą odsłonę cyklu SPELLS, promującego dziewczyńskie składy. Na rok 2020 ma ambitne plany, m.in. nieoczywiste bookingi zza wschodniej granicy. Ich rozmach zależy od waszego wsparcia, bo Sky działa bez żadnego finansowania z zewnątrz, stawiając na szczerość i DIY. Jeśli zatem waszym noworocznym postanowieniem jest poznanie artystów, o których nie słyszeli wasi znajomi, albo nadrobienie zaległości w kontaktach z jednorożcami, to wiecie, co robić!

Wszystkie typy 2020 znajdziecie w 214 numerze Aktivista

-->