Święto wolności na Placu Defilad. Wojtek Mazolewski i jego goście wystąpią w ramach projektu „Chaos pełen idei”

W kolejną rocznicę wydarzeń z 4 czerwca 1989 roku, dnia, którego Polacy opowiedzieli się za wolnością i powiedzieli „Nie” systemowi, odbędzie się koncert projektu znanego trójmiejskiego muzyka, Wojtka Mazolewskiego „Chaos pełen idei”. Darmowe wydarzenie odbędzie się na warszawskim Placu Defilad 4 czerwca o 20:30. 

Wojtek Mazolewski zawsze współpracuje z artystami z zupełnie innych muzycznych światów. Nie inaczej jest w tym projekcie, w którym na scenie pojawią się zarówno legendy rocka John Porter i Wojtek Waglewski, jak i docenieni polscy artyści Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak oraz młoda muzyczna krew: Justyna Święs i Piotr Zioła. Nad jazzowym charakterem całości czuwa kwintet Wojtka Mazolewskiego z Joanną Dudą,  Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem, Qbą Janickim w składzie.

Repertuar koncertu będzie oparty na albumie „Chaos Pełen Idei“, wystąpili na nim goście, którzy zagrają dla Was 4 czerwca.  Album spotkał się ze świetnym przyjęciem krytyków i publiczność już pół roku po wydaniu uzyskał status „Złotej Płyty“.

Koncertowi i obchodom Święta Wolności towarzyszy kampania społeczna „Wybraliśmy wolność 04.06.1989”, której celem jest zachęcenie mieszkańców Warszawy do wspólnego świętowania. Motywem przewodnim tegorocznej kampanii są zdjęcia fotoreportera Krzysztofa Millera, przedstawiające demonstrujących na ulicach ludzi. Będzie można je zobaczyć na specjalnej wystawie w Domu Spotkań z Historią od 6 czerwca. W centrum miasta na tzw. „Patelni” pojawi się natomiast inspirowany zdjęciami Millera mural. 

Dodaj komentarz

-->