Spacerownik: Przewodnik po sztuce, która nie mieści się w pudełku

Spacerownik prowadzi nas przez wybrane obiekty artystyczne, które znajdują się – bądź niegdyś znajdowały w najbliższym otoczeniu Zamku Ujazdowskiego.

W wyniku spotkań, warsztatów i kilkumiesięcznej pracy z archiwami powstał alternatywny przewodnik po obiektach zgromadzonych wokół Zamku Ujazdowskiego. Spacerownik jest próbą rekonstrukcji artystycznych interwencji, przywrócenia ich, wpisania na nowo w pamięć miejsca. Od pomad 30 lat w Zamku Ujazdowskim mieści się Centrum Sztuki Współczesnej. W czasie tych trzech dekad w murach i poza murami instytucji zrealizowanych zostało wiele wystaw, działań i projektów artystycznych. Pozostałości niektórych artystycznych interwencji wciąż możemy podziwiać  w przestrzeni parku, inne pozostają ukryte we wnętrzach instytucji.

Spacerownik dostępny jest w dwóch formach. Graficzna mapa – do pobrania w punkcie informacyjnym w holu głównym Zamku Ujazdowskiego lub w formie PDF. Ze strony www.u-jazdowski.pl – pomoże zlokalizować obiekty. Audioprzewodnik do pobrania na własny telefon. Posłuży poznaniu ich historii. Słuchając nagrań, można przemieszczać się po parku dwiema ścieżkami dźwiękowymi: śladem opisów i wspomnień lub audiodeskrypcją obiektów.

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->