Plenerowe Kino Perła

Wyjątkowe filmy, od Kevina Smitha, przez Johna Carpentera i Quentina Tarantino, po Todda Solondza. Imprezowa atmosfera wśród przyjaciół. Before i after parties. Otwarta przestrzeń, a przede wszystkim najlepsza rozrywka i dobra zabawa. To wszystko czeka gości tegorocznej edycji plenerowego #KinaPerła.

#01.06 w pięciu miastach Polski startuje plenerowe nocne Kino Perła. Przez 12 tygodni, 5 dni w tygodniu, od środy do niedzieli wyświetlane będą filmowe hity. Projekcje o godzinie 20.00. Na wszystkie seanse wstęp wolny.

– Wystartowaliśmy dwa lata temu, organizując letnie kino w Lublinie i Zwierzyńcu pod nazwą Kino Perła. Zmotywowani i podekscytowani sukcesem, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, w kolejnym roku wkroczyliśmy z naszym pomysłem także do Warszawy. Zgromadziliśmy przed nasze ekrany tysiące pozytywnie zakręconych ludzi. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć to osiągnięcie także w miastach, do których zawitaliśmy po raz pierwszy, tj. w Krakowie i Kazimierzu Dolnym – opowiada o inicjatywnie organizatorka i pomysłodawczyni #IzabellaBudryn.

– Nasza idea spodobała się mieszkańcom miast, w których działamy, porwaliśmy zarówno młodych ludzi, szukających alternatywnej i darmowej rozrywki, jak i wytrawnych koneserów dobrego kina. W tym roku chcemy zrobić jeszcze więcej, dlatego zaangażowaliśmy zespół osób, które pracowały nad repertuarem i oprawą. Dzięki temu otrzymaliśmy pozytywną mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Jedni nas polubią, inni znienawidzą – dodaje.

W tym roku Kino Perła wystartuje w: Lublinie, Zwierzyńcu, Kazimierzu Dolnym, Krakowie i Warszawie.

Każdy z dwunastu tygodni podzielony będzie na pokazy tematyczne: w środy – „Kino Klasy B. Tarantino’s Selection”, w czwartki – „Mocne Kino”, w piątki – „Comedy Friday”, w soboty „Vimeo  short movies by #DawidZalesky ”, w niedziele – „Straszne Historie by #DerrickOgrodny ”.

Środy poświęcone będą kinu klasy B, grindhouse’owemu, niskobudżetowemu. Będą to filmy, na których wzorował się #QuentinTarantino, a także jego własne produkcje. W czwartki emitowane będą filmy odważne, kontrowersyjne, dla ludzi o mocnych nerwach i o ludziach z mocnymi nerwami. Piątki poświęcone będą komediom (od #LittleMissSunshine po #ChłopakiNiePłaczą). W soboty emitowane będą wyselekcjonowane przez Davida Zalesky’ego najlepsze filmy z Vimeo (m.in.: teledyski, modowe filmy eksperymentalne, zakazane reklamy, soft erotyka). Niedziele dedykowane będą koneserom horrorów i dreszczowców, wybranych przez Derricka Ogrodny’ego, a pokazy poprzedzone będą osobliwymi wykładami Derricka na temat horroru.

#KinoPerła to nie tylko dobre filmy, ale także wiele wydarzeń towarzyszących, w tym koncerty, performensy, występy DJskie i clubbing.

Organizatorem #KinoPerła jest #FundacjaArtLink, a głównym sponsorem #PERŁABrowaryLubelskie.

Lokalizacje Kina Perła:

#Lublin – #StaryBrowar przy ulicy Bernardyńskiej 15

#Warszawa – patio zabytkowej kamienicy przy #KlubUtopia przy Kredytowej 9

#Kraków – #KlubLiterki przy Berka Joselewicza 21

#Zwierzyniec – zabytkowy #Browar w Zwierzyńcu przy ulicy Browarnej 7

#KazimierzDolny – ogrody Kamienicy Celejowskiej (#MuzeumNadwiślańskie)

 

Pokazy codziennie ok. 20.00.

Na wszystkie projekcje wstęp wolny!

Aktualne informacje na stronie: www.facebook.com/kinoperla

Dodaj komentarz

-->