Rusza 3. Warsaw Korean Film Festival. W planach pokazy, wykład i spotkanie z gwiazdą

źródło: WKFF

Organizatorzy trzeciej edycji Warsaw Korean Film Festival zapraszają na tygodniowy maraton kina wschodnioazjatyckiego. Festiwal odbędzie się w dniach 7-13 listopada w warszawskim Kinie Kultura. 

W programie, obok kilkunastu pokazów filmów festiwalowych, są także: wykład o fenomenie współczesnego kina koreańskiego oraz spotkanie z reżyserką i scenarzystką, absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi – Kim Hee-jung, której poświęcono sekcję specjalną. Wybór przygotowany przez polsko-koreańską Radę Programową uwzględnia różnorodną twórczość azjatyckich reżyserów – od poetyckiego kina autorskiego po produkcje gatunkowe i masowe.

źródło: WKFF

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Korean Film Festival zostanie zaprezentowany autorski wybór filmów będący przekrojem współczesnego kina z Korei Południowej. Zobaczymy zarówno tytuły komercyjne, jak i filmy artystyczne. W programie nie zabranie także wielkich kinowych przebojów.

W programie m.in. „Miłość i kłamstwa” Parka Heung-sika, „Ściezki na śniegu” Kim Hee-junga, „Samotnie na plaży pod wieczór” Hong Sang-soo, „Pani Zło” Jung Byug-gila i „Cały nasz świat” Yoon Ga-euna. 

Pełny program Festiwalu na stronie wydarzenia

źródło: WKFF

5 komentarzy

Dodaj komentarz

-->