Prosac w emo wydaniu

prosac nastolatki
fot. Michał Pańszczyk

Główną inspiracją do stworzenia utworu była opowieść pewnego Rosjanina, który miał stację benzynową pod Warszawą, a z którym pracowałem i zgarnąłem kilka pikantnych historii. Drugą była opowieść mojej mamy o człowieku, który gotował kompot (nie ten niedzielny) piętro wyżej w jej bloku. Trzecia to oczywiście “Breaking Bad”. Jest jeszcze jedna inspiracja, ale chcąc nie chcąc muszę ją zachować dla siebie. Utwór napisałem, mieszkając i pracując w Niemczech, patrzyłem na pastwisko krów, przypominając sobie te wszystkie opowieści i sytuacje i tak powstał ten utwór. Dziękuję wszystkim napotkanym na swojej drodze osobom i krowom. Nie pretendujemy do bycia gwiazdami i stawiamy na autentyczność, dlatego w naszym klipie występuje moja babcia Krystyna” – Rvba.

PROSAC Nastolatki

PROSAC to Piotr Ryba i Bartek Kazimierczak. W tym duecie Ryba pisze teksty i śpiewa, a Kazimierczak jest producentem utworów.
Jako dzieciaki dostali klucze do miejskiego ośrodku kultury i od tamtej pory nieprzerwanie tworzą. Trzymają na dysku kilkanaście utworów, które powinny ujrzeć światło dzienne.
Będąc słuchaczem, można odnieść wrażenie, że chłopaki manewrują między różnymi gatunkami – czasem są bliżej rocka, niekiedy trapu, a jeszcze w innym przypadku można powiedzieć, że tworzą pop. To, co ich wyróżnia to fakt, że stawiają na wolność artystyczną, którą ze względu na brak sklasyfikowania nazwali emo.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez PROSAC (@prosacemo)

-->