Powstanie film o Breiviku. Dla Netflixa nakręci go Paul Greengrass

źródło: flickr

Prawa do produkcji filmu o przeprowadzonym w 2011 roku przez Andersa Breivika zamachu terrorystycznym w Norwegii kupił Netflix. Za kamerą stanie znany między innymi z reżyserii filmów o Jamesie Bournie, Paul Greengrass. Reżyser ma także napisać scenariusz filmu.

To, czego dokonał w lipcu 2011 roku skrajnie prawicowy terrorysta Breivik określa się jako najbardziej krwawy zamach w powojennej historii Norwegii. Mężczyzna najpierw zabił 8 osób w zamachu na siedzibę premiera w Oslo, a kilka godzin później rozstrzelał 69 uczestników obozu młodzieżówki norweskiej Partii Pracy na wyspie Utøya.

Greengrass ma doświadczenie nie tylko w rozrywkowych filmach akcji. Jego “Krawawa niedziela” z 2002 roku, opowiadająca o masakrze dokonanej przez brytyjskich żołnierzy w Irlandii Północnej w 1972 roku, wygrała Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Natomiast “Lot 93”, o pasażerach jednego z porwanych 11 września 2001 roku samolotów, zapewnił mu BAFTę za reżyserię i nominację do Oscara.

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->