Powstaje serial “Władca Pierścieni”. Będzie to najdroższy serial w historii!

Najdroższy serial w historii to….? Już wkrótce na tak żadne pytania odpowiecie „Władca Pierścieni”. Czemu? Bo szykuje się hit, jakiego jeszcze nie było.

Władca Pierścieni serial

Historia wyprawy po najsłynniejszy pierścień musi mieć szczęście do producentów z grubym portfelem. Kinowa ekranizacja w reżyserii Peter Jacksona kosztowała w sumie 281 milionów dolarów (za 3 części) i zgarnęła w sumie 17 Oskarów. Czy ten sukces pobije planowana produkcja serialowa? Na 100% tak, jeśli chodzi o zainwestowane kwoty!

Amazon ogłosił właśnie, że zamiera stworzyć serial na bzie kultowej trylogii Tolkiena. Całość kręcona ma być w Nowej Zelandii i już teraz szacuje się, że pierwszy sezon produkcji kosztować ma bagatela 465 milionów dolarów amerykańskich…Jeśli zastanawiacie się jak taka kwota wypada w porównaniu z innymi serialowymi budżetami to najprościej będzie zerknąć na budżety „Gry o Tron”. Każda z serii najpopularniejszego serialu świta kosztował „tylko” 100 milionów dolarów amerykańskich. Odcinek serialu w pierwszym sezonie kosztował około 6 milionów, w ostatnim (ósmym) już około 15 milionów.

Premiera najdroższego serialu świat zaplanowana jest na…rok 2021! Są już pierwsze informacje na temat tego, kogo zobaczymy na ekranie. Będą to między innymi Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Cordova  czy Joseph Mawle.

-->