Poezja kulturystyczna, czyli piosenki pisane przez kulturystów

źródło: nasiono records

Twórcy Projektu Poezja Kulturystyczna zapowiadają koniec podziału na chuderlawych artystów i tępych mięśniaków, szczególnie, że wzięli w nim udział trójmiejscy muzycy i kulturyści.

„Poezja Kulturystyczna” to nie jest muzyka dla mięczaków. Każdy z utworów na tej płycie, jest jak kolejne ćwiczenie wzmacniające. Zrobisz pełną serię – jesteś gość. Powtórzysz – szacun. Ale dopiero regularne słuchanie wywoła w tobie zmianę, pozwalając nabrać tężyzny zarówno cielesnej, jak i duchowej – można przeczytać na stronie wytwórni nasiono.net.

źródło: nasiono records

Wszystko zaczęło się od bloga ciezkieslowa.pl, autorstwa Janusza, gdańskiego kulturysty, który publikował na nim swoje wiersze. Lokalna ciekawostka, ujawniająca artystyczną duszę sportowca, szybko zainteresowała muzyków z wytwórni Nasiono Records, którzy już w 2012 roku stworzyli muzykę do kilku wierszy i zaprezentowali je na festiwalu Streetwaves. Wkrótce pojawił się pomysł na całą płytę. 

Na „Poezji Kulturystycznej” znalazło się kilkanaście utworów. W prawie wszystkich wykorzystano wiersze Janusza. Utrzymane są w zróżnicowanej stylistyce, od hip-hopu, przez reggae i dub, aż po disco i electro. Sami twórcy jako inspiracje podają przede wszystkim słynny „P.O.L.O.V.I.R.U.S.” zespołu Kury, a także Kanye Westa, Rapera Orzecha i Lee „Scratch” Perry’ego.

źródło: nasiono records

Materiału można posłuchać w formie cyfrowej na Bandcamp, Soundcloud i YouTube

Dodaj komentarz

-->