Pierwsza na świecie piękność “Playboya” w hidżabie

noor, playboy, hijab

Czyżby zmiany na całym świecie rzutowały także na podejście Playboya do kobiet? Najwidoczniej tak. Pokazuje to historia Noor Tagouri – pierwszej muzułmanki, która wystąpiła w sesji dla magazynu ubrana w hidżab.

playboy, hijab

Noor Tagouri jest amerykańską muzułmanką i ma 23 lata. Pracuje jako dziennikarka w serwisie Newsy.com. Szerszej publice znana została jednak z innego powodu. Zapoczątkowała akcję #LetNoorShine, w której obala stereotypy i zachęca do zmiany myślenia na temat swojej religii i zwyczajów.  Prowadzi wideobloga, wystąpiła także w programie TED, podczas którego swoje wystąpienie zaczęła słowami:

Nazywam się Noor Tagouri i zazwyczaj jestem traktowana jak dziwoląg: Arabka, nosząca hidżab, która ma szalików wystarczających na 17 arktycznych zim i która jednocześnie chce być prezenterką telewizyjną

Została pierwszą na świecie muzułmanką w chuście, która ukazała się na łamach pisma kojarzącego się z nagoscią, modelkami, dziewczynami-króliczkami z doczepianymi do pośladków pomponikami i charakterystycznym stylem życia Hugh Hefnera. Wystąpiła w chuście i zwróciła oczy wszystkich mediów na okładkę. A tym samym – na to, co mówi o walce z uprzedzeniami.

playboy, hijab

Playboy od pewnego czasu stara się zmienić wizerunek gazety kojarzącej się wyłącznie z nagością posypanej brokatem luksusu. Na przełomie 2015 i 2016 roku zdecydowano, że rezygnuje z publikowania zdjęć nagich kobiet. Bohaterka październikowego numeru ma zainteresować czytelników przede wszystkim tym, co ma do powiedzenia.
Obok Noor w magazynie przedstawiono także inne inspirujące do działania kobiety. W ramach cyklu “Renegade” poznamy pisarkę, komiczkę, a także aktywistkę seksualną – kobiety, które poświęciły wiele, by robić to, co kochają. Czyżby obnażanie się w Playboyu zostało przeniesione na inny poziom i miało odbywać się przede wszystkim w metaforycznym wymiarze? Jesteśmy na tak!

Dodaj komentarz

-->