Pasaż Wiecha – kultura w samym centrum!

Moda, dizajn, muzyka. Koncerty, spektakle, warsztaty, spotkania. Wars Sawa Junior i magazyn Aktivist (opcjonalnie: oraz Miasto Stołeczne Warszawa) zapraszają do letniej strefy działania w samym sercu miasta.

 

Wars Sawa Junior i magazyn „Aktivist” zapraszają na lato pełne atrakcji w Pasażu Wiecha. Chcemy odzyskać tę przestrzeń dla mieszkańców i tchnąć w nią twórczą energię. Zachęcamy do wspólnej pracy, kolektywnej zabawy i poznawania nowych ludzi.

Chcemy by ci, którzy na co dzień pędzą Pasażem Wiecha zatrzymali się na chwilę, usiedli, poznali się, porozmawiali.  Pretekstem do spotkań będą warsztaty, wspólne twórcze działanie, nietypowe akcje, a także spektakle, koncerty i rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

 

Pasaż Wiecha – Kultura w samym centrum!

 

Wars Sawa Junior oraz magazyn „Aktivist” zapraszają na lato pełne atrakcji do Pasażu Wiecha. W programie wystawy, warsztaty, spotkania i atrakcje skierowane zarówno do wytrawnych konsumentów kultury jak i tych, którzy lubią mniej zobowiązującą rozrywkę.

Chcemy zachęcić do wspólnej pracy, odkrywania zakątków miasta, które mijamy codziennie, ale często niewiele o nich wiemy, dostrzegania nieznanych dotąd możliwości i poznawania nowych ludzi. Chcemy by ci, którzy na co dzień pędzą pasażem zatrzymali się na chwilę, usiedli, poznali się, porozmawiali.

 

Przygotowany program kładzie nacisk na rozwijanie kreatywności i znajdowanie przyjemności we wspólnym, twórczym działaniu. Będą temu służyć rozmaite warsztaty, do prowadzenia których zaprosiliśmy młodych, zdolnych twórców przedstawiających ciekawe techniki pracy. Będą to m.in. kurs rysowania komiksów (prowadzący: Daniel Chmielewski), warsztaty litografii (prowadzący: Litograf Studio), kolażu (prowadzący: Hekla Studio) czy sitodruku (prowadzący: Kwiaciarnia Grafiki). Będziemy pleść razem wianki i  robić wełniane obrazy ucząc się tkactwa ze studiem Tartaruga. Budować meble z materiałów z recyklingu.

Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w nietypowych akcjach, takich jak chociażby sitodruk na żywo – ręczną metodę robienia nadruków pokazywać będzie w swoim mobilnym warsztacie pracownia Kwiaciarnia Grafiki. Każdy, kto przyniesie ubranie, np. koszulkę czy bluzę, będzie mógł nadrukować na nie oryginalną grafikę nawiązującą do architektury Pasażu.

Zapraszamy na rozmowy z mającymi wielkie grono fanów młodymi rzemieślnikami – Kasią Sawko ze stolarskiego projektu Wióry Lecą czy specjalistką od wypieków Monika Walecką, panie  opowiedzą o tym, jak ważne są fachowe umiejętności i pasja do tego, co się robi.

 

Wiemy jak ważne są dla naszego otoczenia kwestie ekologii, odpowiedzialności, zrównoważonego rozwoju dlatego zapraszamy do rozmowy o rozsądnej modzie (spotkanie z blogerką Harel), wprowadzaniu małych ale ważnych zmian w codziennym życiu (spotkanie z influencerką Aretą Szpurą). Porozmawiamy też o miejskiej przyrodzie – o pszczołach mieszkających na dachach budynków (spotkanie z Miejskie Pszczoły), o tym co rośnie na miejskich łąkach (spotkanie z Meadow Ladies) i jak dbać o zielonych przyjaciół czy to na podwórku czy w domu (warsztaty z twórcami inicjatywy Roślinne Porady) uświadamiając, jak ważna jest rola przyrody nawet w tak wielkiej metropolii, jak Warszawa.

Chcemy, żeby przestrzeń pasażu stała się przestrzenią wspólną – zaprosimy mieszkańców do wymieniania się książkami czy roślinami (książkowy i roślinny wymiennik), tak by ożywić ideę zero waste – to co jednym nie jest już potrzebne – może przydać się innym. Sama wymiana może stać się też miłym wydarzeniem towarzyskim, które zaowocuje nowymi znajomościami.

Zapraszamy też na warte uwagi wydarzenia kulturalne prezentujące rozmaite dziedziny kultury i sztuki – koncerty młodych zespołów, przedstawienia – teatr improwizowany, stan-up, monodram, wystawy grafiki, malarstwa czy fotografii.

Przy konstruowaniu programu zaprosiliśmy do współpracy ważne instytucje kulturalne takie jak Centrum Sztuki Współczesnej, Centrum Kultury Filmowej, Nowy Teatr, Akademię Sztuk Pięknych czy Warszawski Pawilon Architektury, które gwarantują najwyższy poziom proponowanych wydarzeń. Partnerami wydarzeń będą też studenckie Radio Kampus, Klub Komediowy i wytwórnia muzyczna Kayax.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i otwarte dla mieszkańców bez względu na wiek czy przekonania (na niektóre warsztaty będą obowiązywać zapisy).

 

 

 

-->