Oficjalne oświadczenie organizatorów Nocnego Marketu

Z przykrością informujemy, że mimo wszelkich starań Nocny Market nie powróci w najbliższym czasie. Od zakończenia sezonu 2017 bez ustanku pracowaliśmy nad przyszłością tej inicjatywy i szczerze wierzyliśmy, że będzie ona kontynuowana. Wydajemy oświadczenie po kilku miesiącach milczenia, bo aż do dziś byliśmy przekonani, że nie zajdzie potrzeba komentowania domysłów i z radością ogłosimy datę rozpoczęcia nowego sezonu.

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by powrócić na teren dawnego dworca Warszawa Główna Osobowa. Odbyliśmy wiele rozmów i spotkań z zarządcami terenu, do dnia dzisiejszego mając nadzieję na pozytywne zakończenie sytuacji. Niestety rzeczywistość bywa brutalna. Kwestie formalne wygrały z dobrymi chęciami – Nocny Market na teren dworca na razie nie wróci.

W tym samym czasie przeszukaliśmy całą Warszawę pod kątem nowej lokalizacji. Znaleźliśmy i rozpatrywaliśmy kilka lokalizacji miejskich, w które (tak jak w przypadku peronów) chcieliśmy tchnąć nowe życie. Na chwilę obecną niestety to także się nie udało – ostateczne decyzje nie są zależne od nas.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez te dwa sezony – odwiedzali, współpracowali pomagali i tworzyli tę bliską naszym sercom inicjatywę.

Zapewniamy, że nie rezygnujemy z Nocnego Marketu. Mamy za sobą miesiące spotkań, ustaleń i działań na rzecz jego ratowania – będziemy kontynuować te starania, by przywrócić Market jak najszybciej. Mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy. 

Organizatorzy Nocnego Marketu

O Nocnym Markecie

Nocny Market był to stały targ otwarty w każdy piątek, sobotę i niedzielę w godzinach wieczornych. Zajmował on nietypową lokalizację w centrum stolicy – perony starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa (ul. Towarowa 3). Pod tym jednym adresem organizatorzy zgromadzili najciekawszych wystawców streetfood’owych, w tym znane restauracje i foodtrucki, o zróżnicowanej ofercie gastronomicznej. Poza jedzeniem, na terenie marketu można było znaleźć oryginalnych wystawców lifestyle’owych, a także punkty miejskich usług np. stoisko tatuatorskie czy barber shop. Weekendowe wieczory umilały dodatkowo wystawy sztuki i przygrywający w tle DJ’e.

Nocny Market działał przez dwa sezony wiosenno-letnie (2016, 2017) i była to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Za swój pierwszy sezon, Nocny Market wyróżniony został w plebiscytach: Best Of Warsaw – Warsaw Insider (kategoria: Game Changer), Nocne Marki – Aktivist (kategoria: Miejsce Roku) oraz nominowany do Wdech 2016 – Co Jest Grane24 (Miejsce Roku) i Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy (Najlepsze Wydarzenie Architektoniczne).

Fanpage: https://www.facebook.com/Nocny-Market-107806822953417/

 

Dodaj komentarz

-->