Nowy trend w podróżowaniu – wycieczki na podstawie twojego DNA!

Planując podróż kierujemy się różnymi kryteriami. Wpływ na naszą decyzję ma pogoda, bliskość plaży, sąsiedztwo, możliwość zwiedzania, dzikie szlaki, bezpieczne drogi… Ostatnio okazało się, ze można kierować się także czymś zupełnie innym. Własnym DNA.

Podróż śladami historii twojej rodziny – i to historii odległej, bo zapisanej jedynie w twoim DNA – stało się nowym trendem, który szybko rozprzestrzenia się na terenie Europy.

Firma DNA Unwrapped specjalizuje się w tworzeniu na podstawie analizy DNA mapy, na którą naniesione są miejsca, z których wywodzą się przodkowie. Dzięki wspomnianej analizie jesteś w stanie uzyskać dane od samego początku twojego drzewa genealogicznego. Co należy zrobić, żeby zaplanować trasę podróży? Wystarczy kupić specjalny pakiet, zrobić patyczkiem wymaz ust i wysłać go z powrotem do firmy, gdzie zostaną przeprowadzone badania, a wynik otrzymasz w ciągu kilku tygodni. Koszt zestawu to 169 dolarów.

Chciałam odpowiedzieć na pytanie: Jak podróżować w sposób, który weźmie pod uwagę to, że każdy z nas jest inny, a wszystkie te różnorodności są w sumie tak złożone, jak cały świat, który nas otacza

powiedziała założycielka firmy Rebecca Fielding w rozmowie z Forbes.com.

Dodaj komentarz

-->