Nocny Market jednak powraca! I to już w ten piątek

Mekka dla fanów streetfoodu, czyli Nocny Market, ponownie otworzy się na peronach dworca Warszawa Główna Osobowa. Trzeci sezon rozpocznie się już 25 maja. 

Po dwóch bardzo udanych sezonach, Nocny Market wpisał się w gastronomiczno-rozrywkową mapę Warszawy jako miejsce do spędzania wiosenno-letnich wieczorów. Nieczynne perony dawnego dworca, wypełnione kuchnią z całego świata, punktami miejskich usług czy wystawami sztuki,odwiedzały co weekend tysiące gości w każdym wieku. Ku zaskoczeniu wszystkich, pod koniec kwietnia organizatorzy wydali oświadczenie, w którym zakomunikowali, że ze względu na przeszkody natury formalnej przyszłość Nocnego Marketu stanęła pod znakiem zapytania. Ogłoszenie spotkało się z olbrzymim odzewem, słowami wsparcia i pomysłami na ratowanie inicjatywy. Problemy te udało się na szczęście rozwiązać, a Nocny Market może powrócić na perony.

Od piątku do niedzieli (a od 31 maja także w czwartki) gości karmić będzie reprezentacja najlepszych wystawców streetfoodowych o zróżnicowanej ofercie gastronomicznej. Nowy sezon przyniesie nowych wystawców, nowe smaki i kuchnie, które zmieniać się będą co tydzień.

W pierwszy weekend na peronach zadebiutują m.in. Vietnamka, Gringo, Łowcy Syren, Melt, Saigonka, Thaisty, Yatta Ramen, My Freaking Street Food Story, Cho Cho San i Korea Town Rest. Będą też ci znani i lubiani z poprzednich lat, m.in.: Mąka i Woda, Dogidog, Soul Food, Shoku, Pastrami Deli, czy lody Melody. Wróci funkcjonująca od zeszłego lata Stacja Azja, czyli stoiska z oryginalną kuchnią azjatycką.

Na Nocnym Markecie nie może teżzabraknąć barów, wystaw sztuki, stoisk lifestyle’owych, punktów miejskich usług (mini studio tatuażu,barber shop) i muzyki.

Piątek 25 maja 17:00-1:00
Sobota 26maja 17:00-1:00
Niedziela 27maja16:00-23:00

Więcej na stronie wydarzenia

Otworzony w 2016 roku  i nagrodzony Nocnym Markiem Aktivista w kategorii Miejsce Roku, Nocny Market to stały targ otwarty w każdy weekend w godzinach wieczornych (piątek/sobota 17:00-1:00, niedziela 16:00-23:00). Zajmuje on nietypową lokalizację w centrum stolicy – perony starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa (ul. Towarowa 3). Pod tym jednym adresem organizatorzy zgromadzili najciekawszych wystawców streetfoodowych, w tym znane restauracje i foodtrucki, o zróżnicowanej ofercie gastronomicznej. Poza jedzeniem, na terenie marketu można znaleźć oryginalnych wystawców lifestyle’owych, a także punkty miejskich usług np. stoisko tatuatorskie czy barber shop. Weekendowe wieczory umilają dodatkowo wystawy sztuki i przygrywający w tle DJ’e.

Dodaj komentarz

-->