Najlepsze rogale świętomarcińskie

Jest słodki, a jego kształt przypomina podkowę konia św. Marcina. Jego tradycja i receptura pochodzi z Poznania oraz Wielkopolski. W tym regionie są głównym wypiekiem podczas obchodów dnia ulicy Święty Marcin –  11 listopada. Tradycja rogali świętomarcińskich na dobre zadomowiła się w całym kraju. Rogale muszą uzyskać certyfikat Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego. Charakteryzują się nadzieniem wykonanym z białego maku i bakalii.

Wybraliśmy dla Was miejsca, gdzie zjecie najlepsze rogale świętomarcińskie, nie tylko w Poznaniu.

Cukiernia Weber, ul. Sikorskiego 2 i Kraszewskiego 14 POZNAŃ

Cukiernia Weber jest firmą rodzinną założoną przez Mariana Webera w 1978 roku. Pod ich cukiernią co roku ustawiają się kolejki. Rogale świętomarcińskie są świeże, pyszne i uchodzą za najlepsze w Poznaniu.


Bazar 1838, ul. Paderewskiego 8 POZNAŃ

Certyfikowane rogale w Bazar 1838 są wyrabiane zgodnie z przedwojenną recepturą co potwierdza Certyfkowane Oznaczenie Geograficzne udzielone przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.

Olga ma Wypieki, ul. Górna Wilda 96/1 POZNAŃ

Olga Krzysztofiak sprawia, że dzięki jej wypiekom na twarzy pojawia się uśmiech. Warto składać zamówienia z większym wyprzedzeniem, ponieważ oferta rogali wyczerpuje się już na kilka dni przed 11 listopada.


Miss Mellow, ul. Wilcza 62 i Polna 30a WARSZAWA


Maślane rogale, które wypełnione są po brzegi masą z białego maku, rumu z zanurzonymi w nim rodzynkach, orzechami włoskimi, kandyzowaną skórką z pomarańczy. Całość polewana jest lukrem i przykryta grubą warstwą migdałów. Jak czytamy pod postami cukierni „Rogal Marcin nie ma certyfikatu, bo za bardzo lubi MASŁO”.

Cukiernia Kukułka, Pl. Wilsona/Krasińskiego 10 WARSZAWA

Rogale są przygotowane z ciasta drożdżowego, wałkowane z masłem. Środek wypełniają orzechy, rodzynki, biały mak i marcepan. 

 

Słodki Słony, ul. Mokotowska 45 WARSZAWA

Rogale, zawijane z ciasta drożdżowego przekładanego masłem i faszerowane białym makiem, bakaliami i miodem. Na Mokotowskiej co roku ustawiają się kolejki. Smakować będą szczególnie miłośnikom masła.

 

 

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->