Nocleg w hotelu za dolara? Jest jednak mały „haczyk”…

Marzycie o wyprawie do Japonii? Ten kraj zachwyca, ale niestety odstrasza też cenami niektórych usług. Na szczęście dla osób, które chcą wybrać się np. do Fukuoki, pojawiła się ciekawa alternatywa.

One Dollar Hotel to inicjatywa miejscowego biznesmena i tech geeka. Tetsuya Inoue odziedziczył hotel po swojej babci i wpadł na pomysł zupełnie innego podejścia do biznesu hotelarskiego. Zamiast oferować gościom klasyczne usługi, Tetsuya postanowił stworzyć swoiste reality show. Każda osoba decydująca się na nocleg w obiekcie będzie mogła skorzystać z pokoju numer 8, w którym nocleg kosztuje tylko dolara. Nie ma w tym żadnego haczyka poza faktem, że cały pobyt w pokoju transmitowany jest online na kanale YouTube hotelu. Jak to wygląda, możecie zobaczyć poniżej (o ile akurat trwa stream).

Ważne jest to, że „oko” kamery nie sięga do łazienki, co zapewnia gościom, choć minimum intymności.

Sam Tetsuya twierdzi, że na razie dokłada do biznesu, ale jest przekonany, że już wkrótce zacznie zarabiać spore pieniądze dzięki swoim transmisjom. Na razie walczy o przekroczenie magicznej granicy 4000 godzin odtworzeń materiałów wideo.

Pytanie, czy zdecydowalibyście się na nocleg w takich warunkach?

3 komentarze

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->