Naomi Watts wystąpi w głównej roli w filmie Małgorzaty Szumowskiej

Małgorztaa szumowska NAOMI WATTS
Małgorzata Szumowska i Michał Englert fot. Zuzanna Krajewska

Ruszają prace nad dramatem „Infinite Storm”. Małgorzata Szumowska i Michał Englert reżyserują film z Naomi Watts! Twórcy „Śniegu już nigdy nie będzie” umacniają swoją pozycję w Hollywood przed ogłoszeniem oscarowych nominacji.

Naomi Watts zagra w filmie Szumowskiej

Naomi Watts, aktorka znana z takich produkcji jak „Mulholland Drive”, „The Ring” czy „Niemożliwe” zagra główną rolę w dramacie „Infinite Storm” – najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Scenariusz Josha Rollinsa został oparty na historii Pam Bales – przewodniczki górskiej i pielęgniarki, która w pojedynkę przeprowadziła akcję ratunkową podczas burzy śnieżnej. Jej heroiczna postawa pierwotnie została opisana w artykule „High Places: Footprints in the Snow Lead to an Emotional Rescue” przez Ty Gagne. Polski duet wyreżyseruje film dla wytwórni Bleecker Street oraz Sony Pictures Woldwide. „Cieszę się, że mogę współpracować z tak świetnymi partnerami jak Sony, Bleecker, Maven i oczywiście z Naomi Watts, którą podziwiałam, i z którą chciałam pracować od dawna. […] Pam to niezwykła i odważna kobieta, której podróż jest wciągająca i pełna nadziei. Josh Rollins stworzył mocną i emocjonalną historię o woli przetrwania, która jest bardzo potrzebna w tych mrocznych czasach. Nie mogę się doczekać pracy nad tym projektem” – mówi Małgorzata Szumowska.

Ostatnie dzieło Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, „Śniegu już nigdy nie będzie”, to polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Świetnie oceniana produkcja wciąż wymieniana jest jako faworyt do nominacji w plebiscytach najbardziej prestiżowych magazynów: „The Playlist”, „The Hollywood Reporter”, „Variety”, „Indie Wire” czy „Deadline”. Skrócona lista filmów, które powalczą o oscarową nominację zostanie ogłoszona już w tym tygodniu. Nominacje do Nagród Akademii zostaną zaanonsowane 15 marca, a sama uroczystość wręczenia nagród została przesunięta na 25 kwietnia.

-->