Po 40 latach od startu prac w 2021 zobaczymy film o Kurcie Vonnegucie

vonnegut dokument

Kurt Vonnegut to z pewnością jeden z bardziej kultowych pisarzy w historii. Czy doczekamy się w końcu filmu o życiu i twórczości autora „Rzeźni numer 5” i „Kociej Kołyski”?

Kurt Vonnegut film dokumentalny

Historia powstania filmu o Vonnegucie rozpoczęła się w 1982 roku! To właśnie wtedy autor spotkał się z reżyserem Robertem Weide i wyraził zgodę na kręcenie filmu. Weide otrzymał dostęp do prywatnego archiwum mistrza, a także miał okazję wziąć udział w jubileuszowym spotkaniu Vonneguta z jego przyjaciółmi z Shortridge High School. Panowie szybko zaprzyjaźnili się i zrealizowali wspólnie klika projektów, a od 1988 roku zaczęły powstawać pierwsze ujęcia z udziałem autora.
W późniejszym czasie Weide napisał scenariusz i produkował adaptację książki “Matka Noc”, a także wyreżyserował sztukę “Happy Birthday, Wanda June” na podstawie tekstu mistrza, którą wystawiano w  Los Angeles. W 2002 roku Weide wyreżyserował dziewięciominutowy dokument  “Kurt Vonnegut, American Made” poświęcony po części dziadkowi pisarza. Niestety pomysł na pełnometrażowy dokument wciąż czekał na realizację.

Wszystko zmieniło się w 2015 roku kiedy Weide uruchomił kampanię na Kickstarterze. Zebrał w niej 300 tysięcy dolarów na realizację filmu pod tytułem “Kurt Vonnegut: Unstuck in Time”. Po 6 latach od startu zbiórki i po prawie 40 latach od pierwszego spotkania panów w końcu będziemy mogli zobaczyć pierwszy pełnometrażowy dokument o pisarzu. Film wejdzie do amerykańskich kin latem tego roku.

-->