Najlepsze podcasty na czas kwarantanny

Kto by pomyślał, że kiedyś będziemy Was zachęcać do siedzenia w domu! Tymczasem w ramach naszej akcji Aktivist w domu polecamy Wam najlepsze sposoby na spędzanie czasu w czterech ścianach. Polecaliśmy już muzykę do pracy w domu, pora zatem na najciekawsze podcasty!

„Pod kołdrą z Jędrusik”

W ramach akcji Aktivist z domu zaglądamy do domów naszych przyjaciół, którzy opowiadają nam, jak spędzają ten czas. Jedną z osób, które poprosiliśmy o podzielenie się z Wami wrażeniami z kwarantanny, jest Joanna Jędrusik (tu sprawdzicie co Joanna Jędrusik robi w domu).
Joanna znana jest jako autorka książki „50 twarzy tindera”, którą wydała Krytyka Polityczna. Od jakiegoś czasu Joanna prowadzi również podcast. „Pod kołdrą z Jędrusik” to opowieść o seksie z praktycznego punktu widzenia. Podcast miał premierę w lutym tego roku, a Joanna zaprosiła do niego takich gości jak Natalia Grubizna, Paulina Klepacz, Patrycja Wieczorkiewicz czy Jacek Dziduszko.

Seks-gadżety, aplikacje randkowe, porno, ale także akceptacja ciała, język erotyki, kultura inceli, ruch #metoo i dyskryminacja. To tylko kilka z tematów tabu, które w swoim premierowym podcaście przełamuje wraz z gośćmi Joanna Jędrusik.”

 

„Kwarantannik”

To nowy podcast, ale autor to wytrawny dziennikarz. W końcu Michał Kukawski pisze m.in. dla „Twojego Stylu”. Michał to też człowiek, który uwielbia wyzwania. Właśnie wrócił z kilkumiesięcznej podróży po campingach Portugalii i Hiszpanii, którą odbył wraz z małżonką i… ich malutkim synem!
Jak widać, ta rodzina nudzić się nie umie, bo ledwie zaczęła się epidemia, a Michał chwycił za mikrofon. Jak możecie przeczytać na profilu projektu w Soundcloud:

Siedzimy w 2-pokojowym mieszkaniu i robimy podcast o czasie izolacji. O tym, że z nikim się nie spotykamy. O tym, że wyjście do sklepu to misja przygotowywana kilka dni wcześniej. O myciu rąk. O robieniu zapasów, obiadów i ciast. O tym, że dziecko nie daje nam pracować. I o tym, czy warto wyobrażać sobie najgorsze scenariusze. Czyli o niczym wyjątkowym...”

Na Obrzeżach

Jeśli wciąż nie możecie przestać słuchać muzyki (ja np. biłem się bardzo długo z samym sobą, zanim przełamałem się do przełączenia z muzyki na podcasty), to idealnym rozwiązaniem są zarchiwizowane audycje Radia Kapitał. Tą, którą szczególnie powinniście sprawdzić, jest “Na ObrzeżachMichała Wieczorka. Ten Michał nie opowiada jednak o życiu w czasach pandemii tylko o muzyce z najbardziej egzotycznych zakamarków globu. Każda audycja to swoista muzyczna wyprawa w inne miejsce świata. Od Grecji, przez Liban po Maroko i głęboką Afrykę. Michał to jeden z większych speców od światowej muzyki, jakiego możecie znaleźć w Polsce, więc gwarantuję, że nie pożałujecie ani minuty z nim spędzonej!

„Prosta medytacja”

Jeśli od zawsze chcieliście wejść na trudną ścieżkę zmagania się ze swoim oddechem i umysłem, to chyba nie ma lepszego momentu – w końcu teraz nie możemy mieć wymówek, że świeci słońce. Daniel Pisko to nauczyciel medytacji z wieloletnim doświadczeniem, który (co w tym wypadku jest wyjątkowo istotne) posiada również bardzo „radiowy” głos. Daniel zamieszcza na swoim profilu lekcje medytacji, które pozwalają zacząć praktykę nawet osobom mającym zerowe pojęcie o tej praktyce. Daniel zaczął nagrywać też swój dziennik z czasów kwarantanny, w którym możecie się dowiedzieć więcej o jego osobie.

Dział zagraniczny

Jeśli brakuje Wam informacji na temat tego, co dzieje się poza Polską i sąsiednimi krajami, to koniecznie odwiedźcie Dział Zagraniczny! Ten podcast to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat najmniej obecnych w mediach krajów i regionów. Czeczenia, Boliwia, Tanzania, #MeeToo w świecie arabskim. Chyba nie trzeba dodawać nic więcej. Tym bardziej, że chyba nigdy tak bardzo nie brakowało nam podróży!

243 komentarze

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->