Nie możecie żyć bez telefonu? Ta atrapa pomoże walczyć z techno uzależnieniem

Foto: Leonhard Hilzensauer

Trudno dziś znaleźć osobę, która nie ma smartfona. Trudno też wskazać taką, która w jakimś stopniu nie jest od tego urządzenia uzależniona. Od nerwowego sprawdzania poczty, przez przewijanie tablicy w mediach społecznościowych, po czytanie newsów i przesuwanie stron w serwisach zakupowych i randkowych. Wyciągamy telefony z nudów, z nerwów i z poczucia obowiązku i nawet nie zauważamy, kiedy coraz bardziej stajemy się niewolnikami tych urządzeń. 

Jak temu zaradzić? Ciekawe rozwiązanie zaoferował właśnie austriacki projektant Klemens Schillinger. Jego Telefon Zastępczy nie tylko ma rozmiar przeciętnego smartfona, ale także prostą funkcjonalność, która ma zająć palce i pozwolić poradzić sobie z brakiem normalnego telefonu. Wykonana z czarnego polioksymetylenu atrapa występuje w pięciu odmianach, które różni układ kamiennych koralików. 

Telefon Schillingera prezentowany był podczas prestiżowego festiwalu designu w stolicy Austrii, czyli Vienna Design Week. Wkrótce ma także trafić do internetowego sklepu .

Foto: Leonhard Hilzensauer

Foto: Leonhard Hilzensauer

Foto: Leonhard Hilzensauer

434 komentarze

Dodaj komentarz

-->