Modne i funkcjonalne – domy na wodzie powstaną w Warszawie

Domy pływające na wodzie niezwykle popularne są w Holandii. W uroczym, studenckim mieście Groningen mieszkanie w łódce wyglądającej jak dom należy do porządku dziennego i cieszy się sporym zainteresowaniem. Trend ten staje się też coraz bardziej popularny w Szwecji, a teraz trafia także do Polski!

W Warszawie powstaje właśnie pierwsze osiedle usytuowane na wodzie. Pływające domy mają zostać zbudowane na odnodze kanału żerańskiego w Porcie Królewskim. Zainteresowanie potencjalnych kupców zyskały nie tylko ze względu na oryginalny pomysł, lecz także ze względu na cenę. Dziesięć domów o powierzchni około 65 metrów kwadratowych, mają cenę od 4 tysięcy zł za metr kwadratowy.

projekt

Pokazową konstrukcję domu na wodzie można było zobaczyć już rok temu w Porcie Czerniakowskim. We wnętrzu o 80 metrów kwadratowych znajduje się kuchnia połączona z salonem, łazienka oraz sypialnia.

Pływające domy to ciekawa propozycja dla osób planujących inwestycję w miejscu, gdzie ceny gruntu są wysokie albo niemożliwa do zabudowania. W Holandii, trzeba wziąć poprawkę na wynajem powierzchni wody. W Polsce, póki co, pływający dom nie podlega takim wymogom, jak nieruchomości mieszkalne. Należy go więc zarejestrować jako obiekt pływający.

źródło: naszemiasto.pl, noizz.pl

Dodaj komentarz

-->