Kik Fit Bar

Warszawa ul. Szpitalna 5

„Na zdrowie!” to chyba najpopularniejszy toast na świecie, a przynajmniej w Europie Wschodniej. Swoją drogą to dość przewrotne, że picie alkoholu bezpośrednio łączy się ze zdrowiem. Cóż. W Kik Fit Barze alkoholu nie uświadczymy, za to toast „na zdrowie!” możemy wykrzykiwać bez przerwy, bo cała koncepcja knajpy opiera się na zdrowej żywności.

Na ścianach wiszą tu tablice  edukacyjne o produktach bogatych w witaminy i minerały, w telewizorze leci film poglądowy o niezbędnych składnikach odżywczych, a w menu znajdziemy tabele z ilością kalorii, tłuszczów, białka i węglowodanów. Mieszcząca się w centrum filia lokalu z Mokotowa (ul. Surowieckiego 32D)  przypomina fast food – plastikowe krzesełka, obsługa w czepkach i fartuszkach oraz sterylna przestrzeń z tacami – i choć z założenia knajpa jest jak najdalsza od idei szybkiego jedzenia, to klimat „fast” pozostał.

kikfit1

Wzmacnia go upiorny dzwonek telefonu służbowego, który co chwilę rozbrzmiewa na sali. Cóż, czasy, kiedy zdrowa żywność kojarzona była z medytacją, alternatywą czy Bliskim Wschodem za nami. Kik Fit Bar to dobrze skrojony produkt pod współczesnego mieszkańca dużego miasta. Drzwi się tu nie zamykają, bo każdy dziś marzy o byciu fit. I to fit jest w stanie osiągnąć za wszelką cenę, a konkretnie za cenę braku przypraw, a na pewno soli. Przynajmniej wrap wegański z komosą i awokado (13 zł), zielenina z dressingiem cytrusowym (6 zł) i sałatka z łososiem i pomidorami (22 zł) jej nie zawierały.

kikfit3

Nie ma też na miejscu cukru, o czym z rozbrajającym uśmiechem informuje nas kelnerka serwująca kawę. Co jest? Mało (na talerzu) i dużo (na rachunku). No i jest zdrowo. Tylko z tym zdrowiem w Kik Fit Barze jest trochę, jak z tym toastem. Najpierw z uśmiechem podnosisz kieliszek, w tym przypadku smoothie z jarmużu, potem przełykasz go, krzywiąc się z niesmakiem, a na końcu czujesz szczęście, bo pierwszy raz od dawna udało ci się zjeść coś naprawdę zdrowego i kolejny raz upewniłeś się, że wolisz świętować czymś innym.

Dodaj komentarz

-->