Fashion Week

Z Łodzi raportuje prawie na żywo nasza wysłanniczka Lucyna Seremak.

Czwartkowe pokazy na Łódzkim #FashionWeek otworzył międzynarodowy duet #Label2. #AndreaPopovic z Bośni i Hercegowiny oraz #AlenPinku z Serbii spotkali się i tworzą w Mediolanie. Ich kolekcję na wiosnę lato 2014 można podzielić na dwie części. Pierwsza to pastele w formie prostych, gładkich plam oraz białe plastikowe sandałki noszone ze skarpetkami. Czyli coś, co doskonale pamiętają dzieci #PRLu. Drugą część zdominowała czerń przełamana beżami, szarościami i pastelową pistacją. Pojawiły się też futurystyczne maski przypominające kagańce. Punktem wspólnym były proste geometryczne a wręcz architektoniczne sylwetki oraz wykorzystane materiały neopren, bawełna, nylon oraz gotowana wełna.

Kolejny pokaz to też duet, #MartynaSowik i #MilaMatyga. Studentki Łódzkiego #ASP zabrały widzów w przyszłość. Kolekcja „2026” to opowieść science fiction, w której biało szaro niebiescy bohaterowie rywalizują z czarnymi postaciami. Mimo kosmicznych inspiracji, kolekcja nadaje się do noszenia na co dzień. Pojawiły się piankowe bluzy, topy odsłaniające brzuch oraz spodnie i spódnic do kolan. Proste kroje urozmaiciły mistyczne mandale oraz skórzane szelki i uprzęże.

Tego dnia swoje kolekcje pokazali też #Malagrua, #Kędziorek, #LeGia oraz #MartaWachholz-Biczuja, ale po wyboistej podróży nie każdemu było dane wytrwać do końca pokazów.

Dodaj komentarz

-->