Marta Frej tworzy mural w Warszawie!

marta frej

Ciężko nie znać memów Marty Frej. Celne i z poczuciem humoru. Pozbawione hejtu, ale niepozbawione zadziorności i prowokacji. Książka, którą napisała z Agnieszką Graff – „Memy i graffy. Dżender, kasa i seks” szybko wyprzedała się z półek Krytyki Politycznej już w dniu premiery. Królowa internetu, która wymyśla większość obrazków w wannie, a na Jasną Górę wchodzi sobie, od tak, dla kondycji, zapowiedziała swój kolejny projekt. Mural w Warszawie.

marta frej

Marta o memach:

Wykorzystując memy pokazuje to, że jestem wściekła. Że nie zgadzam się z tym, co się dzieje i że ja czuję po prostu inaczej.(…) Jestem przekonana, że mem, generalnie mem, jako środek wyrazu przejdzie do historii. Memy jako nasz główny przekaz popkulturowy. Są w tym momencie tak naprawdę wszędzie. Na pewno ktoś zbierze kiedyś te najważniejsze z nich i gdzieś ukaże jako dorobek kulturowy. Memy będą też ewoluować, dotykać coraz większej liczby problemów. Teraz już coraz bardziej popularne są gify, zobaczymy, co będzie dalej!

marta frej

Jak przystało na feministkę, Marta swój mural stworzy o kobietach i dla kobiet. Nie znamy jeszcze szegółów, wiemy tylko, że właśnie ruszyła zbiórka, która ma pozwolić zrealizować projekt upamiętniający #czarnyponiedziałek.
Czekamy!

frej marta

435 komentarzy

Dodaj komentarz

-->