Maksym Rudnik Wilderness

Zdolność abstrakcyjnego myślenia przyjęła smutną rolę narzędzia globalnej opresji, gdzie ludzkość – z ssaka, broniącego się przed siłami natury – stała się semi-wirtualnym nowotworem żarłocznie toczącym jedyną znaną planetę, na której rozkwitło życie. Batalii tej przygląda się od kilku lat Maksym Rudnik (25), absolwent SGH, ekonomista i zawodowy fotograf z Warszawy. W przerwach między komercyjnymi zleceniami Rudnik realizuje skrupulatnie materiał dokumentujący styk dwóch światów – cywilizacji i przyrody. Podróżując od Europy, przez północno-zachodnią Afrykę po odległą Indonezję, jak sam mówi dużo czasu spędzałem w oceanie i w miejscach gdzie (…) nie ma tej naszej zachodniej cywilizacji – ale podróżując (…) mijasz duże miasta i tam dostrzegasz obrazy “walki” dwu światów – ludzi i natury. Jako adept analogowej szkoły fotografii, spod powiększalnika wypuszcza klasyczne odbitki srebrowo-żelatynowe, które stanowią decydującą większość jego dzisiejszej wystawy, jak i całego dorobku. Kadry Rudnika pojawiały się w publikacjach zarówno w Europie i w USA, by teraz zmusić Państwa do chwili refleksji nad kondycją naszego gatunku i domu, który pozwalamy obrócić w ruinę własnym pobratymcom.

 

Wernisaż wystawy Maksyma Rudnika odbędzie się 5 lipca 2017 o godzinie 18:00 w Pawilonie Sztuki Ergo Hestii w Warszawie przy ulicy Kostrzewskiego 1. Kuratorem wystawy jest Bartek Wieczorek.

 

Sponsor główny wystawy:

Nikon

 

Sponsorzy:

Epson, Ilford Photo PL, FOMEI Polska, Fotoforma, Medikon Polska

 

Patroni medialni:

Aktivist, Digital Camera Polska, Fotopolis.pl, Szeroki Kadr

 

Linki:

https://www.facebook.com/events/1759755917374702/

http://maksymrudnik.com/

https://www.instagram.com/maksymrudnik/

 

BIO:

Maksym Rudnik  – urodzony w 1992 roku; absolwent SGH. Zawodowo zajmuje się fotografią, na co dzień pracuje w swojej pracowni fotograficznej nad realizacją projektów komercyjnych oraz autorskich. Spędza niezliczoną ilość godzin przy powiększalniku robiąc klasyczne odbitki srebrowo-żelatynowe.
Publikował w magazynach w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych.
Należy do międzynarodowego programu Nikon Professional Services (NPS).

 

 

Dodaj komentarz

-->