Wszystko lekko się zmienia!

„Świat się zmienia”. Świata tym stwierdzeniem nie zmienimy, Ameryki nie odkryjemy, ale możemy zastanowić się nad naszym do zmian stosunkiem. Można się ich bać, zakładając, że są zawsze na gorsze. Można ich szukać, nieustannie za nimi gonić, przegapiając po drodze to, co w życiu najprzyjemniejsze, czyli życie po prostu. Bo najważniejsze to się z tymi zmianami nie siłować. Najważniejsze to skorzystać z nich tak, żeby żyło nam się lepiej – lekko, ale i z sensem. Przyjemnie, ale i dobrze. Jak to zrobić? Zamiast silić się na pseudomądrości z poradników, postanowiliśmy przyjrzeć się, jak żyją ci, którzy robią w życiu coś, w czym są dobrzy, nie gubiąc przyjemności z codzienności. Bo robią to, co lubią i przychodzi im to lekko i naturalnie.

Przedstawiamy cykl artykułów o ludziach z pasją. W kolejnych tygodniach razem z Lechem Lite będziemy przybliżać sylwetki osób, które robią w życiu to, co sprawia im przyjemność. Kogo poznacie?

 

Agata Zięba

Gotować zaczęła w domu, z nudów. Szybko okazało się, że przygotowanie posiłków stało się jej pasją. Obiady dla znajomych, tematyczne imprezy, miejskie pikniki… Agata Zięba, sous-chef jednej z najfajniejszych warszawskich knajpek dobrze wie, że celebrowanie chwil najlepiej wychodzi tylko w dobrym towarzystwie i przy dobrym jedzeniu. Poznajcie jej przepis na piknik i spotkajmy się na trawie!

Vienio

Piotr Więcławski ma na koncie kilkanaście płyt, status jednego z najciekawszych polskich raperów i kwitnącą karierę w…gastronomii. Wciąż jest przede wszystkim raperem, ale trochę innym. Grał w filmach, reżyserował teledyski i dokumenty krótkometrażowe, pracował w radiu… Gdzie spotkacie Vienia na mieście? Może być wszędzie. Nam opowiedział o najciekawszych miejscówkach na letni chillout i ulubionych świątyniach jedzenia. Poznajcie Vienia od kuchni!

Marta i Piotr – Cztery Deski

Kilka desek, śrubki, wiertarka. I ludzie z pasją. Czasem tylko tyle wystarczy, by poczuć radość z życia. Najlepszym tego przykładem są stolarze z pracowni Cztery Deski. Opowiedzieli nam o weekendowych warsztatach, o miejscu, w którym oprócz pracy można zjeść lunch, zrelaksować się i poznać ciekawych ludzi. Stworzyć nowe znajomości i realny przedmiot. Na tym polega magia ich rzemiosła.

Studio Jasna Sprawa

Wiosenne słońce wpada przez ścianę z okien. Studio fotograficzne miejscem spotkań? Jasna Sprawa! Mateusz Nasternak i Wojtek Rudzki jasno określili swoje cele – najważniejszy jest dla nich kontakt z człowiekiem. Zanim zrobią komuś zdjęcie, chcą go poznać, spędzić czas na rozmowie. Zaglądamy więc do ich studia i rozmawiamy. Zajrzyjcie i wy!

Poznaj bohaterów: Aktivist – Lech Lite

Foto: Mateusz Nasternak, Wojtek Rudzki

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->