Książki o Harrym Potterze warte fortunę. Sprawdź czy masz taką w domu!

Kochacie książki o Harrym Potterze? No to może macie w domu skarb, który jest wart, więcej niż myślicie! Tym bardziej, jeśli kolekcjonujecie wydania angielskojęzyczne albo zaopatrujecie się w nie w sklepach typu second-hand…

Okazuje się, że niektóre egzemplarze książek o przygodach słynnego czarodzieja mogą kosztować niemałą fortunę. Według specjalistycznej strony zajmującej się wyceną książek kolekcjonerskich pierwsze angielskie wydania książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” warte są od 600 do 3300 dolarów amerykańskich!

Dla porównania australijskie wydanie książki „Harry Potter i Komnata Tajemnic” może kosztować od 400 do 820 dolarów. Oczywiście cenę każdego egzemplarza podnosi autograf autorki!

Jak sprawdzić, czy jest się posiadaczem najwięcej wartych angielskojęzycznych książek o Potterze?

Wszystko można ocenić na podstawie sekwencji cyfr zamieszczonych na pierwszych stronach. W przypadku wspomnianego „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” (wydanie 1997) jest to „10 9 8 7 6 5 4 3 2 1”. Co więcej, najdroższe wydanie podpisane jest Joanne Rowling, a nie jak jesteśmy przyzwyczajeni J.K. Rowling.

Z dokładnymi instrukcjami na temat tego, jak rozpoznać książkę wartą niemałe pieniądze możecie zapoznać się TU.

-->