Sushi, owoce i warzywa jako… antykoncepcja

kondomy

Studenci z Tajwanu dla których seks jest tematem tabu, wpadli na pomysł, by ocieplić jego wizerunek w społeczeństwie i postanowili połączyć dwie najprzyjemniejsze dziedziny życia – jedzenie i seks.

kondomy

Postanowili stworzyć kolekcję prezerwatyw „Oops”, które wyglądają jak niewinnie opakowane owoce, warzywa, babeczki i rolki sushi. Kształty inspirowane owocami i warzywami sprzedawane są w torebkach przypominające opakowania z targów i bazarków, sushi – zawijane są w bambusowe maty, a babeczkowe kondomy zapakowane w papierowe pudełka wyglądające jak boxy piekarni.

kondomy

W Tajwanie nacisk na edukację seksualną jest znikomy. Studenci, poprzez medialny rozgłos dzięki swojemu pomysłowi chcą edukować młodzież – do każdego opakowania dołączają instrukcję obsługi, a także opis zagrożeń wynikających z odbywania stosunku bez zabezpieczenia.

kondomki

Pomysłodawcy podkreślają, że – mimo tego, iż prezerwatywy są numerem jeden w stosowanej antykoncepcji na Tajwanie – społeczeństwo ciągle nie jest dostatecznie poinformowane o metodach zabezpieczania się, a kobiety wstydzą się dokonywać zakupów prezerwatyw.
„Chcemy, aby było to mniej kłopotliwe” – wyjaśnia Ye Wu, lider projektu. – „Tworząc coś ładnego wizualnie, oswajamy z produktem”.

konnn

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->