Kompilacja „Audioriver: 10 Years in Plock” już w sprzedaży

 

Już dziś premiera pierwszego wydawnictwa płytowego w historii festiwalu Audioriver. Aż 15 zupełnie nowych produkcji oraz 13 wcześniej wydanych utworów ukazało się nakładem Warner Music Poland. Przedstawiamy próbkę tej kompilacji.

Krótki sampler zawierający cztery utwory z CD1 i cztery z CD2 znajduje się pod linkiem: https://youtu.be/8-fh6zj1eWI

„Utwory Paula Kalkbrennera, GusGus, Gesaffelsteina i Underworld dobrze obrazują, czego spodziewać się po pierwszym krążku. CD1 to wielkie nazwiska, znane utwory i dużo energii.” – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. „Na krążku drugim różnice nastrojów są już większe i usłyszymy na nim także mocne techno, surowy jungle czy przestrzenne downtempo. Do pierwszego samplera wybraliśmy jednak te propozycje, które pokazują, że pod względem przebojowości, CD2 nie ustępuje swojemu poprzednikowi.”

Warto pamiętać, że cały drugi krążek to produkcje absolutnie premierowe – przygotowane często specjalnie na tę płytę. Nie jest to więc typowa składanka zawierająca rzeczy znane i lubiane. Tu jest mnóstwo nieznanego i bardzo wiele do polubienia. Oprócz zawartych w samplerze utworów Rubber Dots, XXANAXX, Thomasa Langnera i The Qemists, premierowe produkcje dostarczyli także m.in. Floex i Tom Hodge z Piano Interrupted, Starkey oraz Rawski wraz z iRobot i Noviką. Wszyscy artyści z obu płyt albo występowali w przeszłości na Audioriver albo zrobią to w dniach 24-26 lipca 2015.

Album wydany z okazji 10-lecia największego polskiego festiwalu z muzyką elektroniczną dostępny jest w salonach Empik w całej Polsce oraz na Empik.com. Wersja cyfrowa pojawi się w sprzedaży 22 czerwca, m.in. na iTunes. Różni się ona jednak minimalnie od tej w pudełku, więc warto sprawdzić tracklistę przed zakupem.

Więcej na www.audioriver.pl  i www.warnermusic.pl

LISTA UTWORÓW

 

CD1 PREVIOUSLY RELEASED

1. Paul Kalkbrenner – The Palisades

2. Röyksopp – What Else Is There (Trentemøller Remix)

3. GusGus – Arabian Horse

4. Pretty Lights – I Know The Truth

5. Gesaffelstein – Pursuit

6. Zombie Nation – Supercake 53

7. Maribou State feat. Pedestrian – The Clown

8. Submotion Orchestra – Bring Back The Wolf

9. Mano Le Tough – Primative People (Tale Of Us Remix)

10. Moderat – Seamonkey

11. Underworld – Always Loved a Film

12. Netsky – Memory Lane

13. Rudimental feat. Emeli Sandé – Free

 

CD2 EXCLUSIVES

1. Floex & Tom Hodge – Resurgence

2. Rubber Dots – Lead Singers Talk Too Much

3. Starkey feat. Brielle – Crashed

4. Kalipo – Mäusemarch (niedostępny w wersji cyfrowej)

5. DreamChach – Can’t Sleep

6. XXANAXX – Sunglasses

7. Rawski & iRobot feat. Novika – Push The Beat

8. Thomas Langner – Obsession

9. Mistabishi – Prime Mover, part one (Korg ES2)

10. Nymfo – Odessa

11. The Qemists – Requiem

12. Jaguar Skills & Majestic – Wildstyle (niedostępny w wersji cyfrowej)

13. Negativ – Stealth (Edit)

14. Piotr Klejment – Codename 001-03 (Edit)

15. Fairmont – Grains

***

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę.
W ciągu 9 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 175 tys. fanów z Polski  i Europy, a edycja 2014 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 25 tys. osób każdego dnia.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Underworld, Róisín Murphy, Adam Beyer, ALSO (Second Storey & Appleblim) live, Anja Schneider, Audion live, Bicep, Baasch, Ben Klock, Black Coffee, Breakage , CW/A live, Damian Lazarus & The Ancient Moons, dBridge, Dieselboy, DJ Marky feat. Stamina MC, Fur Coat, Gramatik live, Graze live, Hercules & Love Affair, High Contrast, Icicle – Entropy live, Jaguar Skills, John Talabot, Joy Orbison, Kalipo live, Karenn live, London Elektricity Hospital Summer Set, Marcel Dettmann, Nervy, Noisia, Rawtekk live, Roni Size Reprazent live, Rødhåd, Simian Mobile Disco (dj set), Solomun, SpectraSoul, Spor feat. SP:MC, Tale Of Us, Technimatic, Tiga live oraz Zenker Brothers.  

10. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2015 r.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Ostrowski, Biuro Prasowe Audioriver, tel. +48 602 402 524, wojciech.ostrowski@allegro.com.pl

Dodaj komentarz

-->