Kolejna akcja Big Book Cafe. Pisarze wszech czasów nad talerzem!

big book cafe jedzenie na wynos

Big Book Cafe uruchamia literacko-kulinarną akcję #jedzenienawynos. Udział biorą m.in.: Hemingway, Tołstoj, Gombrowicz, Sienkiewicz i Witkacy.

Big Book Cafe jedzenie na wynos

George Bernard Shaw pisał: „Nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia”. Co inni słynni ludzie pióra myśleli o jedzeniu? Jak wielu z nich talerz stawiało wyżej niż pióro? Nowa akcja Big Book Cafe pozwala cieszyć się jedzeniem w dowcipny sposób.

Od tego tygodnia w Big Book Cafe, łączącej centrum wydarzeń czytelniczych, bistro i księgarnię – można zamawiać jedzenie na wynos. Jeden z najmodniejszych w Polsce adresów literackich zaprosił najwspanialszych pisarzy w dziejach do polecania swojej zielonej kuchni. Akcję promują zabawne kolaże fotografii, na których pisarze tacy jak: Ernest Hemingway, Virginia Woolf, Henryk Sienkiewicz czy Lew Tołstoj jedzą najsłynniejsze potrawy z wegetariańskiego menu i dzielą się swoimi maksymami o jedzeniu.

Wśród pierwszych prezentowanych w internecie kolaży znalazły się m.in. ten z udziałem autora trylogii. Sienkiewicz siedzi w garniturze przy suto zagraconym biurku, wśród szpargałów wyróżnia się jeden zaskakujący element – talerz z zapiekanym bajglem i sałatką. Nad głową pisarza ukazuje się komiksowy dymek z cytatem z Onufrego Zagłoby: „Kiedy w brzuchu pusto, w głowie groch z kapustą”. Ernest Hemingway, karmiony przez zapatrzoną w niego kobietę, mówi: „Nie byłem stworzony do myślenia. Byłem stworzony do jedzenia”. A zamyślona Virginia Woolf usadowiona na kanapie w Book Cafe, wzdycha refleksyjnie: „Człowiek nie może prawidłowo myśleć, jeśli wcześniej porządnie się nie najadał”.

Polski noblista poleca popularny w Big Book Cafe bajgiel z pastą jajeczną, autor „Komu bije dzwon” zajada się naleśnikami ze szpinakiem i fetą, a zawsze szczupła twórczyni „Pani Dalloway” popija koktajl wiosenny. W kolażach autentyczne cytaty i postaci łączą się z kolorową scenerią kawiarni literackiej i współczesnymi potrawami.big book cafe jedzenei na wynos

Big Book Cafe serwuje wyłącznie dania wegetariańskie, na czas literackiej kwarantanny przygotowane zostało specjalne menu, złożone z samych przebojowych pozycji, ulubionych przez stałych bywalców. Jak zamówić jedzenie z Big Book Cafe?
Telefonicznie: 790 606 875 lub mailowo: kawiarnia@bigbookcafe.pl. Odbiór na miejscu o umówionej godzinie. Albo za pośrednictwem UBER EATS z dostawą na wskazany adres.

 

Big Book Cafe jest czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 15.00

Ul. J. Dąbrowskiego 81, Mokotów, Warszawa

2 komentarze

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->