Kickstarter startuje w Polsce!

kickstarter polska
Fot: Skitterphoto/Unsplash

Internetowe zbiórki biją w Polsce rekordy popularności. Nie zdziwiła nas zatem informacja o starcie w Polsce Kickstartera

Kickstarter Polska

Wielokrotnie informowaliśmy Was o ciekawych gadżetach, czy inicjatywach, których twórcy szukali wsparcia za pomocą serwisów crowdsourcingowych. Platformy tego typu stały się bardzo popularne w początkowej fazie koronwirusa, kiedy to korzystały z nich różne kluby i restauracje zbierające środki na przetrwanie tego trudnego okresu. Popularność tego typu platform w Polsce zauważyli właściciele największego tego typu narzędzia na świecie. I oto jest! Kictstarter zadebiutował w Polsce.
Do tej pory platforma obecna był na 22 rynkach. Od jesieni 2020 poszerza swoje działania o kolejne trzy kraje, poza Polską będą to Grecja i Słowenia. Według danych marki to właśnie obywatele tych trzech krajów odpowiadają za organizację aż 250 tysięcy zbiórek!


Obywatele Polski będą mogli zdecydować czy zbierać pieniądze w złotówkach, czy w euro. Opcja ta dostępna jest jeszcze dla mieszkańców Danii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii
Do tej pory platforma była obecna w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Holandii, Danii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Belgii, Szwajcarii, Luksemburgu, Hongkongu, Singapurze, Meksyku i Japonii.
Jak podaje Kickstarter, od początku startu platformy w 2009 roku zbiórki na niej wsparło 19 milionów ludzi, którzy wpłacili łącznie 5,3 mld dolarów. Do tej pory poprzez Kickstarter sfinansowano 189,349 projektów.

-->