Kawiarnia walczy z dyskryminacją płci. Mężczyźni zapłacą więcej

Jak walczyć o równouprawnienie? Sposobów jest sporo. Na bardzo nietypowy wpadł właściciel kawiarni Handsome Her w australijskim Melbourne. W lokalu mężczyźni muszą zapłacić 18 % więcej, by wyrównać “luki w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn”.

Według raportu rządu, mężczyźni zarabiają średnio o 17,7% więcej niż kobiety na etacie w Australii. Różnica jest w przybliżeniu taka sama w Stanach Zjednoczonych. Nowo powstała kawiarnia ma unaocznić ten problem i – dzięki nietypowej promocji – nagłośnić problem nierówności płci.

Jedyne, czego chcieliśmy, to wzbudzić świadomość i zacząć rozmowy na temat różnic w płci. Ponadto, zajmujemy się też zbiórką darowizn – w ciągu jednego tygodnia każdego miesiąca można przekazać dowolną kwotę, która zostanie przyznana kobiecym organizacjom charytatywnym

powiedziała Belle Nien, menedżer kawiarni.

Oczywiście, sam pomysł jest kontrowersyjny – internauci natychmiast podzielili się na zwolenników kawiarni, a także na tych, którzy uważają, że ten sposób walki z dyskryminacją płci jest…dyskryminujący.

Nikt nie odmówił płacenia dodatkowych 18%. W rzeczywistości niektórzy klienci – mężczyźni i kobiety – ofiarowali więcej. Osiemnaście procent to nie jest wiele. Nasza kawa kosztuje 4 dolary, a 18% to 72 centów.

powiedziała menagerka.
Rzeczywiście, mężczyźni przychodzą tu z całego miasta, aby poprzeć tę sprawę. Do tej pory Handsome Her zebrało już kilkaset dolarów, a z dnia na dzień przybywa do lokalu coraz więcej gości.

źródło: CNN

105 komentarzy

Dodaj komentarz

-->